facebook promyskat
twitter promyskat
instagram promyskat
instagram promyskat

Zwodowano kolejny nowoczesny prom dla Destination Gotland

01/08/2017 - 14:04
Destination Gotland Destination Gotland Rederi AB Gotland

W Chinach odbyło się wodowanie kolejnego nowego promu dla Destination Gotland. To jedna z dwóch nowych jednostek, które niedługo dołączą do floty szwedzkiego armatora.

 

Uroczystość odbyła się niedawno w chińskiej stoczni GSI (Guangzhou Shipyard International). Samo wodowanie trwało niecałą minutę. Teraz na statku prowadzone będą dalsze prace wykończeniowe. Zgodnie z planem, prom trafi do odbiorcy w II połowie przyszłego roku.

 

Thjelvar, bo tak nazywać się będzie zwodowany właśnie statek, to bliźniacza jednostka promu Visborg, który trafi do odbiorcy pół roku wcześniej. Obie zostały zbudowane w stoczni GSI i mają po 200 metrów długości. Każda może przyjąć na pokład 1650 pasażerów. Nowe promy dysponują linią ładunkową o długości 1750 metrów każda.

 

Zwodowany właśnie prom, podobnie jak jego siostrzany statek, wyposażony będzie w napęd dual-fuel, pozwalający na korzystanie zarówno z konwencjonalnego paliwa, jak i LNG. Zasilanie nowych promów ekologicznym paliwem było jednym z warunków porozumienia ze szwedzkim Ministerstwem Transportu. Na mocy tej umowy firma będzie obsługiwać połączenia na Gotlandię w latach 2017-2027.

 

 

Destination Gotland to firma, która powstała w 1998 r. 100 procent udziałów przewoźnika należy do przedsiębiorstwa Rederi Ab Gotland (do 1999 r. 25 procent udziałów posiadała Silja Line). Promy przewoźnika kursują pomiędzy Gotlandią a Oskarshamn i Nynäshamn.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: helagotland.se