facebook promyskat
twitter promyskat
instagram promyskat
instagram promyskat

Niesamowite osiągnięcie Viking Line. Armator pobił rekord

02/08/2017 - 18:06
Viking Line Viking Line

Popularny fiński przewoźnik pochwalił się właśnie rekordowym osiągnięciem, jaki stał się jego udziałem w lipcu. Jeszcze nigdy wcześniej w jednym miesiącu firma nie przewiozła tak wielu pasażerów.

 

Armator poinformował właśnie, że w lipcu na jego promach pojawiło się 1 021 890 pasażerów. Oznacza to wynoszący aż 9 procent wzrost w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego, gdy na promach Viking Line gościło 939 007 osób.

 

Najwięcej pasażerów zostało obsłużonych na trasie Helsinki-Tallinn. Skorzystało z niej 378 704 osób (to o 73 tysiące, czyli aż 24 procent więcej niż w ub. r.). Jest to w dużej mierze zasługa wprowadzenia na tę trasę dodatkowej jednostki – szybkiego katamaranu Viking FSTR. Jak przypomniał przewoźnik, latem na tej trasie wykonywanych jest aż 12 kursów dziennie.

 

Operator zaobserwował również wzrosty na trasie Mariehamn-Kapellskär. Z połączenia tego skorzystało w lipcu 137 111 pasażerów (o 6 tysięcy więcej niż analogicznym okresie ub. r.). Na pozostałych połączeniach odnotowano stabilne wartości.

 

 

„Jesteśmy zadowoleni ze związanego z liczbą pasażerów trendu, który zaobserwowaliśmy w lipcu. Cieszymy się, że tak wiele osób wybrało podróż właśnie na pokładach naszych statków” - powiedział szef Viking Line, Jan Hanses, który zwrócił też uwagę na ostrą rywalizację cenową, jaką można zaobserwować pomiędzy przewoźnikami tegorocznego lata. Dodał on, że korzystają na tym pasażerowie.

 

Viking Line należy do najpopularniejszych przewoźników promowych na Bałtyku. Firma powstała w 1959 r. Od tamtej pory należące do firmy statki przewiozły 217 milionów pasażerów.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Viking Line