facebook promyskat
twitter promyskat
instagram promyskat
instagram promyskat

Grupa Tallink z rekordowym wynikiem w lipcu

07/08/2017 - 14:22
Tallink Tallink

Firma Tallink ma za sobą znakomity miesiąc. Estoński przewoźnik poinformował, że lipiec pod względem liczby pasażerów był najlepszym miesiącem w historii działalności przedsiębiorstwa.

 

Na pokładzie promów popularnego armatora zameldowało się w lipcu 1,2 miliona pasażerów. Tym samym był to najlepszy rezultat w historii działalności firmy. Firma osiągnęła nie tylko rekordowy wynik pod kątem globalnym, uwzględniającym łączną liczbę pasażerów na wszystkich trasach, ale również na pojedynczych połączeniach.

 

Historyczne, rekordowe osiągnięcia odnotowano także na trasach pomiędzy Estonią a Szwecją, a także Łotwą a Szwecją.

 

„Na trasie pomiędzy Estonią a Szwecją uruchomiliśmy statek o 1/5 większy niż poprzednio, a od końca ubiegłego roku dwa statki zamiast jednego działają na trasie pomiędzy Łotwą a Szwecją” - powiedział Veiko Haavapuu, dyrektor finansowy w grupie Tallink.

 

Armator poinformował, że stabilne wyniki pod względem liczy przewiezionych pasażerów odnotowano na trasie pomiędzy Finlandią a Szwecją. Jedynie na linii pomiędzy Estonią a Finlandią nastąpił niewielki spadek liczby pasażerów.

 

 

Do tej pory rekordowymi miesiącami pod względem liczby przewiezionych pasażerów były lipiec 2012 r. (1,16 miliona pasażerów) oraz lipiec 2016 r. (1,19 miliona pasażerów).

 

Przedsiębiorstwo osiągnęło w ubiegłym miesiącu także wysoki wzrost pod względem liczby przetransportowanych ładunków. W lipcu na pokładach statków Tallink znalazło się 27 666 jednostek cargo, co oznacza wzrost o 16 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Tallink