facebook promyskat
twitter promyskat
instagram promyskat
instagram promyskat

Scandlines może trafić na sprzedaż

07/09/2017 - 14:32
Scandlines Scandlines

W duńskich mediach pojawiły się spekulacje dotyczące dalszych losów Scandlines. Zgodnie z pojawiającymi się doniesieniami, firma może trafić na sprzedaż.

 

O ewentualnej transakcji jako pierwsza poinformował duński serwis Inside Business. Według dziennikarzy, fundusz 3i, który jest obecnym właścicielem przedsiębiorstwa promowego, rozważa wystawienie firmy na sprzedaż. Co ciekawe, informacja ta została poniekąd potwierdzona przez szefa DFDS, Nielsa Smedegaarda.

 

„My również słyszeliśmy, że właściciele myślą o sprzedaży. Przyglądaliśmy się firmie Scandlines już w 2013 r. W tamtym czasie były to dla nas dość interesujące rzeczy. Obecnie nie jest to już dla nas kwestia wysokiej rangi” - powiedział Niels Smedegaard.

 

Przedstawiciele Scandlines nie zdecydowali się na razie na skomentowanie sprawy i w kwestii szczegółów odsyłają do przedstawicieli funduszu 3i. Przypomnieli jedynie, że działając w ramach funduszu kapitałowego są tak naprawdę zawsze na sprzedaż.

 

 

Według analityków, obecny czas miałby być optymalny, jeśli chodzi o sprzedaż Scandlines. Wszystko ze względu na planowane w 2028 r. zakończenie projektu Fehmarn Belt Fixed Link, czyli tunelu pod cieśniną Fehmarn, który postrzegany jest jako zagrożenie dla działalności Scandlines. Przedstawiciele branży wśród potencjalnych kupców wymieniają inne fundusze kapitałowe, a także firmę DFDS, choć jej przedstawiciele zaprzeczają, by taka transakcja była rozważana.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: standby.dk