facebook promyskat
twitter promyskat
instagram promyskat
instagram promyskat

Finnlines - Finnlines Oy jest fińskim operatorem żeglugowym, który oferuje przewozy pasażerskie na Morzu Bałtyckim, jak również frachtowe w Europie Północnej. Od 2006 roku armator Finnlines jest częścią Grimaldi Group z Włoch, jednego z największych na świecie operatorów statków ro-ro oraz największych autostrad morskich w Europie zarówno dla pasażerów jak i przewozów frachtowych. Finnlines jest także posiadaczem marek Polfin Line, Trans-Russia Express i operatora portowego Finnsteve.

W roku 1947 został założony Finnlines jako przedsiębiorstwo zależne Merivienti Oy, przedsiębiorstwa, powstałego wcześniej w tym samym roku przez Enso-Gutzeit i fińską agencją rządową Kansaneläkelaitos, z zadaniem operowania na trasie z Finlandii do Stanów Zjednoczonych.

Mając swoje siedziby w wielu krajach Europy Wschodniej jak i Zachodniej, obecnie Finnlines jest jednym z największych operatorów promowych w całej Europie, wchodzący w skład grupy Grimaldi.

Do najpopularniejszej z tras, obsługiwanych przez Finnlines należy połączenie Travemünde - Helsinki, na którym kursuje 5 dużych jednostek pasażersko-towarowych. Przewoźnik obsługuje również połączenie w relacji Gdynia - Helsinki z Polski do Finlandii.

Cała flota firmy Finnlines składa się z ok. 30 nowoczesnych jednostek towarowych oraz towarowo-pasażerskich oferując połączenia na trasach Travemünde-Helsinki, Travemünde-Malmö, Gdynia-Helsinki, Helsinki-Rostock, Lübeck-Ventspils-St.Petersburg jak też Kapellskär-Naantali.

Obecnie serwis oferowany przez grupę Finnlines stwarza szerokie możliwości logistyczne przewozu towarów zarówno z portów położonych na obszarze Rosji, jak również wszystkich obsługiwanych przez firmę portów m.in. na terenie Niemiec, Szwecji czy Polski.

Połączenie Z Połączenie DO Czas przeprawy
Gdynia Hanko 21 godz. - 26 godz. 30 min.
Hanko Gdynia 19 godz.
Hanko Rostock 28 godz. - 32 godz.
Helsinki Rostock Czas połączenia od 28.30 godz. do 34.30 godz. w zależności od dnia przeprawy.
Helsinki Travemunde 28 godz. 30 min.
Kapellskär Naantali 8 godz. 30 min. - 9 godz. 45 min.
Kotka Lubeck 43 godz.
Lubeck St Petersburg 60 godz.
Malmo Travemunde 8 godz. 45 min. - 9 godz. 45 min.
Naantali Kapellskär 7 godz. 15 min. - 7 godz. 20 min.
Rostock Helsinki 29 godz. 30 min. - 34 godz. 45 min.
Rostock Hanko 30 godz. 30 min. - 34 godz. 30 min.
St Petersburg Lubeck 60 godz.
Travemunde Malmo 8 godz. 45 min. - 10 godz. 45 min.
Travemunde Helsinki 30 godz. - 36 godz. 45 min.
Travemunde Turku 31 godz. - 35 godz.
Turku Travemunde 34 godz.

Artykuły powiązane


powrót do listy armatorów