facebook promyskat
twitter promyskat
instagram promyskat
instagram promyskat

Po udanym sezonie Viking FSTR musiał pożegnać się z pasażerami wcześniej

26/10/2017 - 23:01
Viking Line Viking Line

Szybki prom Viking FSTR, który w barwach Viking Line wykonywał w trakcie tegorocznego sezonu rejsy na trasie Helsinki–Tallinn, zakończył już kursowanie. Stało się to wcześniej niż zakładano wcześniej, ale przedstawiciele firmy mają powody do zadowolenia.

Prom Viking FSTR miał obsługiwać połączenia na wspomnianej trasie do 22 października. Ostatecznie, z przyczyn technicznych, zakończył sezon już 17 października. Klienci, którzy mieli wykupione rezerwacje na rejs jednostką Viking FSTR, otrzymali propozycję przebukowania biletów na rejs promem Viking XPRS, który kontynuuje swoją normalną, rozkładową działalność albo możliwość zwrotu kosztów.

 

„Tego lata, od kwietnia do października, Viking Line znacząco zwiększył oferowaną przestrzeń na popularnej trasie Helsinki-Tallinn, poprzez wprowadzenie na trasę katamaranu Viking FSTR. Miał on zdolność pokonania tego dystansu w mniej niż dwie godziny. Z powodów technicznych Viking Line zdecydowało się na zdjęcie jednostki z trasy kilka dni wcześniej niż wcześniej planowano” - poinformowało w komunikacie Viking Line.

 

Dzięki uruchomieniu dodatkowych rejsów, które obsługiwał Viking FSTR, fiński armator pobił w tym roku kilka doskonałych rezultatów. W czerwcu osiągnął rekordowy, 30-procentowy wzrost liczby przewiezionych pasażerów na trasie Helsinki-Tallinn.

 

 

W lipcu zaś na wszystkich jego promach pojawiło się 1 021 890 pasażerów, co oznaczało wynoszący aż 9 procent wzrost w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego, gdy na promach Viking Line gościło 939 007 osób. Najwięcej pasażerów zostało obsłużonych w lipcu na trasie Helsinki-Tallinn - skorzystało z niej 378 704 osób (to o 73 tysiące, czyli aż 24 procent więcej niż w ub. r.). To także było oczywiście w dużej mierze zasługą wprowadzenia jednostki Viking FSTR.

 

PromySkat

 

Źródło: Viking Line