facebook promyskat
twitter promyskat
instagram promyskat
instagram promyskat

Problemy Stena Line w Szkocji

13/11/2017 - 22:11
Stena Line Stena Line

Stena Line ma coraz poważniejsze problemy w Szkocji. Operacje realizowane tam przez popularnego operatora promowego są często zaburzane z powodu zakłóceń na drodze A77. Eksperci nie mają wątpliwości, że wpływa to nie tylko niekorzystnie na działalność operatora. W dłuższej perspektywie może wywierać negatywny skutek na gospodarkę Szkocji.

 

Operacje wykonywane przez Stena Line z Loch Ryan Port w Cairnryan narażone są w ostatnim czasie na ciągłe zakłócenia. W ostatnim czasie dochodziło do nich wielokrotnie. 6 listopada, w związku z zaplanowanymi pracami drogowymi, trasa A77 była zamknięta przez 12 godzin, a kierowcy korzystający z przepraw oferowanych przez Stena Line musieli korzystać z objazdów, wydłużając czas przejazdu o 75 minut. Wcześniej, 21 października, w związku z zalaniem, droga była zamknięta przez 24 godziny.

 

Stena Line zwraca uwagę, że zamknięcia jednej z głównych dróg, która prowadzi do jednego z najważniejszych portów w Wielkiej Brytanii, stały się nagminne.

 

„Choć rozumiemy konieczność realizacji prac naprawczych na tym odcinku drogi w związku z wcześniejszymi osunięciami ziemi, skumulowany efekt zakłóceń ma charakter coraz bardziej osłabiający dla naszych codziennych operacji wykonywanych w Loch Ryan” - powiedział Paul Grant ze Stena Line. „Pięć poważnych zakłóceń, które miały dotąd miejsce w 2017 r., stanowi poważny problem do niepokoju dla nas, a także dla różnych przedsięwzięć biznesowych oraz związanych z turystyką inicjatyw, które wspieramy”.

 

 

Przedstawiciele Stena Line sygnalizowali już szkockim władzom, że zakłócenia stają się coraz poważniejszym problemem, uderzającym w działalność firmy. Przedsiębiorstwo uważa, że kłopoty są skutkiem braku należytych inwestycji w infrastrukturę drogową w tym regionie Szkocji. Według Stena Line, nadszedł czas na opracowanie długoterminowej strategii, która pozwoli na uniknięcie tego typu problemów w przyszłości.

 

Stena Line obsługuje z Cairnryan połączenia do Belfastu.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Stena Line