facebook promyskat
twitter promyskat
instagram promyskat
instagram promyskat

Wodowanie nowego promu dla Molslinjen jeszcze w tym roku

06/12/2017 - 11:00
Molslinjen Molslinjen

Nic nie wskazuje na to, by miały nastąpić jakiekolwiek opóźnienia, gdy chodzi o dostawę nowego promu dla Molslinjen. Mowa o powstającej w stoczni Rauma jednostce ro-pax, która będzie obsługiwała m.in. połączenie Rønne-Køge.

 

Dotrzymanie harmonogramu dostaw nowych jednostek jest bardzo ważne dla Molslinjen w kontekście uruchomienia przez tego operatora obsługi połączeń na Bornholm. Jednym z kluczowych promów będzie powstający w Finlandii prom, który zostanie wyznaczony do obsługi dwóch bardzo ważnych połączeń: Rønne-Køge oraz Rønne-Sassnitz. Druga z tych tras ma zostać przekształcona z sezonowej w obsługiwaną przez cały rok. Jak już wcześniej informowaliśmy na łamach PromySkat, stoczni udało się nawet nieco wyprzedzić harmonogram budowy. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku statek zostanie zwodowany.

 

„Budowa idzie bardzo dobrze i wszystkie terminy są dotrzymywane. Statek znajduje się jeszcze w doku, ale plan zakłada, że tuż przed świętami odbędzie się jego wodowanie” - powiedział Jesper Maack z Molslinjen.

 

 

Gotowa jednostka ma zostać dostarczona operatorowi w czerwcu br. Potem odbędzie się faza testów, a już 1 września 2018 r. prom bez większych problemów powinien wyruszyć na trasę w barwach Bornholmslinjen. Właśnie wtedy Molslinjen, na mocy ważnej przez 10 lat koncesji, rozpocznie obsługę połączeń z wyspą Bornholm zamiast firmy Færgen, która odpowiedzialna była za ten serwis do tej pory.

 

Nowy prom dla Molslinjen będzie mógł przyjąć na pokład 720 pasażerów. Będzie tez dysponował linią ładunkową o długości 1500 metrów, pozwalającą na transport pojazdów osobowych oraz ciężarowych. Sam statek będzie miał 158 metrów długości.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: TV2 / Bornholm