facebook promyskat
twitter promyskat
instagram promyskat
instagram promyskat

Niezwykłe osiągnięcie promu Megastar

31/01/2018 - 20:10
Tallink Tallink

Minął już rok, odkąd nowoczesny prom Megastar wozi pasażerów. Pierwszy rok funkcjonowania jednostki, która podniosła komfort podróżowania pomiędzy Tallinnem a Helsinkami, firma Tallink uznała za sukces.

 

Pierwszy rejs pomiędzy stolicami Estonii oraz Finlandii odbył się 29 stycznia 2017 r. Od tamtej pory jednostka LNG przyjęła na pokład 2 miliony pasażerów. Jak poinformował armator, to największa liczba pasażerów przewiezionych w ciągu roku przez jakikolwiek statek na Morzu Bałtyckim.

 

Megastar to największa inwestycja kapitału prywatnego w Estonii w ciągu ostatniej dekady, więc jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągnięcia, jakie stało się udziałem statku w pierwszym roku” - powiedział Janek Stalmeister, dyrektor Tallink Grupp.

 

 

Budowa promu stanowiła też dużą inwestycję estońskiego przewoźnika w poprawę jakości środowiska w obszarze Morza Bałtyckiego. Dzięki wykorzystaniu ekologicznego paliwa LNG, udało się też wyeliminować emisję związków siarki i azotu. Emisja CO2 została zaś ograniczona o ok. 40 procent.

 

Prace nad budową promu Megastar rozpoczęły się 4 sierpnia 2015 r. Budowa pochłonęła w sumie 230 milionów euro. Prom może nie tylko przyjąć na pokład aż 2800 pasażerów, czyli o 1/3 więcej niż obsługujący to samo połączenie Star.

 

Rezerwacji na promy Tallink - w tym bilety na prom Megastar - można dokonywać za pośrednictwem serwisu PromySkat. Zapraszamy!

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Tallink