facebook promyskat
twitter promyskat
instagram promyskat
instagram promyskat

Nowa droga przełożyła się na wzrost liczby pasażerów na promach Color Line

21/07/2014 - 08:39
Color Line Color Line

Norweski armator Color Line oczekuje w najbliższym czasie dużych wzrostów w ruchu promowym, szczególnie dużo obiecując sobie, jeśli chodzi o połączenia realizowane za pośrednictwem promów SuperSpeed z Norwegii do Danii. Wzmożony apetyt ma związek z otwarciem nowego odcinka drogi w ramach trasy europejskiej E18.

Przedstawiciele Color Line uważają, że nowa trasa, która pozwala na szybsze pokonanie dystansu z Oslo przez Vestfold (jeden z 19 okręgów w Norwegii) do Larvik przełoży się na wzrost liczby pasażerów, którzy podróżują z portu w norweskim Larvik do Hirtshals w Danii. Nowa infrastruktura pozwala bowiem na skrócenie całkowitego czasu podróży tym, którzy przemieszczają się z Norwegii do Danii.

„Na miasta, które znajdują się półtora godziny drogi od Larvik patrzymy jak na nasz lokalny rynek” – powiedział Claus Vidum, przedstawiciel Color Line. „Nowa E18 rozszerza ten rynek i pozwala na pokrycie większych partii okręgu Akershus. Kiedy podróż z Oslo zabiera godzinę, a potem 3 godziny 45 minut z Larvik do Hirtshals, to jest to szybsze rozwiązanie niż podróż z Oslo przez Szwecję”.

Połączenie z norweskiego Larvik do duńskiego Hirtshals realizowane jest przez Color Line za pomocą nowoczesnego promu SuperSpeed 2. Należące do norweskiego armatora jednostki SuperSpeed (MS Superspeed 1 obsługuje połączenie z Kristiansand do Hirtshals) zanotowały od ubiegłego roku wzrost wynoszący 5 procent. Według Clausa Viduma przyczyniło się do tego otwarcie nowej drogi w ramach trasy europejskiej E18. Przedstawiciele firmy wierzą w dalsze dynamiczne wzrosty i nie wykluczają, że w 2014 r. uda im się pokonać ustanowiony w 2012 r. rekord.

„W ciągu najbliższych kilku lat mamy nadzieję na wzrosty rzędu 60-70 tysięcy rocznie w liczbie nowych pasażerów” – powiedział Claus Vidum.

Color Line jest największym w Norwegii i jednym z wiodących w Europie operatorów promowych. Do armatora należy sześć jednostek, w tym słynny MS Color Magic, który może zabrać na pokład aż 2700 pasażerów oraz 550 pojazdów.

 

PromySkat

Źródło: Østlands-Posten