Condor Ferries
Condor Ferries wikipedia.org/ CC BY-SA 3.0/ Raphodon
18.11.2019

Condor Ferries sprzedane. Wśród nowych właścicieli Brittany Ferries

Specjalizująca się w przewozach promowych pomiędzy Wielką Brytanią, Wyspami Normandzkimi oraz Francją firma Condor Ferries została sprzedana. Nowym właścicielem zostało konsorcjum składające się z funduszu inwestycyjnego i znanego doskonale w Europie przewoźnika promowego.

 

O sprzedaży Condor Ferries mówiło się już od dłuższego czasu. Sporo też spekulowano, kto może stać się nowym właścicielem przedsiębiorstwa. Wiele tych informacji właśnie się potwierdziło. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, jednym z udziałowców w Condor Ferries została firma Brittany Ferries. Większościowy pakiet udziałów będzie jednak należał do funduszu inwestycyjnego Columbia Threadneedle Investments.

 

Dotychczasowy właściciel - Macquarie Infrastructure and Real Assets – sprzedał w ten sposób wszystkie udziały, jakimi dysponował.

 

„Nowi właściciele całym sercem wspierają naszą wizję oraz strategię utrzymania oraz rozwoju kluczowego serwisu promowego na Wyspy Normandzkie. I to na różnych frontach – zarówno gdy chodzi o łańcuch dostaw towarów, jak i podróże na wyspy i sektor turystyczny” - powiedział Paul Luxon z Condor Ferries.

 

Znalezienie się w gronie udziałowców jest szczególnie ważne dla Brittany Ferries. Nie tylko za sprawą wzmocnienia działalności. Już wcześniej mówiło się o tym, że firma chciała w ten sposób wyprzedzić konkurencję i zabezpieczyć przed jej zakusami porty Saint-Malo, Poole oraz Portsmouth, w których dziś odgrywa wiodącą rolę.

 

Condor Ferries, który poza wymienionymi: Portsmouth, Poole i Saint-Malo obsługuje też porty: Guernsey i Jersey, przewozi ok. miliona pasażerów rocznie. Firma powstała w 1964 r., a od 2008 r. jej właścicielem pozostawała Macquarie Group, która w 2018 r. zdradziła plany sprzedaży armatora. Obecnie przewoźnik dysponuje flotą czterech promów: szybkimi Rapide i Liberation, jednostką Commodore Clipper (gotową do służby nawet w trudnych warunkach atmosferycznych) i służącym do przewozu towarów statkiem Commodore Goodwill.

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: BBC


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060