Stena Line zainaugorowała połączenie z Irlandii na kontynent
02.04.2014

Stena Line zainaugorowała połączenie z Irlandii na kontynent

Nawiązując do wcześniejszej informacji, która pojawiła się jako pierwsza na łamach portalu PromySkat, informujemy, że 1 kwietnia szwedzki armator Stena Line zainaugurował pierwsze odpłynięcie własnym statkiem na połączeniu Rosslare – Cherbourg.

Otwarcie własnego połączenia z Irlandii na kontynent stanowi historyczny krok dla firmy. Nowa relacja promowa będzie obejmowała 3 odpłynięcia tygodniowo w każda stronę. Z Rosslare: w każdy wtorek, czwartek i sobotę o 21:30, a z Cherbourg: w każdą środę, piątek i niedzielę o 16:00; podróż potrwa średnio 17 godzin. Jednostka, która będzie operować na tym połączeniu, a wcześniej nosiła nazwę M/V Celtic Horizon, otrzymała nowe imię: M/V Stena Horizon. Prom zabiera na pokład jednorazowo do 1000 pasażerów, 200 pojazdów osobowych oraz około 120 pojazdów ciężarowych oraz naczep.

John Lynch, General Manager w porcie Rosslare, skomentował wydarzenie słowami: „Jesteśmy zachwyceni tym, że czołowy europejski armator jakim jest Stena Line, przejmuje serwis na połączeniu Rosslare – Cherbourg. Firma ma ogromne doświadczenie oraz renomę w branży promowej w rozwijaniu biznesu przepraw cargo, jak również w segmencie przepraw pasażerskich. Oczekujemy, że to połączenie również będzie rozwijało się z każdym miesiącem i z każdym rokiem. Otrzymaliśmy już pozytywne opinie od naszych klientów na temat przejęcia połączenia przez Stenę Line, co potwierdza, że biznes na tym połączeniu jest w dobrych rękach”.

Ian Davies, Route Manager w regionie Morza Irlandzkiego, powiedział: „Jest to nie tylko historyczny dzień dla Stena Line, ale również bardzo ekscytujące wydarzenie, ponieważ integrujemy do naszego biznesu bardzo ważne z punktu ekonomicznego połączenie promowe z Irlandii na kontynent. Wierzymy, że koordynacja i rozwój tego połączenia przełożą się na poprawę wyników ekonomicznych w tych częściach Irlandii oraz Europy, co z kolei potencjalnie spowoduje zwiększony ruch pomiędzy tymi regionami. Jako jedna z wiodących firm na świecie, wierzymy również, że będziemy mogli pomóc w wydobyciu całego potencjału połączenia Rosslare – Cherbourg, a nasze doświadczenie zaowocuje wysokim standardem usług dla naszych klientów”.

 

PromySkat

 

źródło: Stena Line


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060