facebook promyskat
twitter promyskat
instagram promyskat
instagram promyskat

Acciona Trasmediterranea (armator znany także jako Trasmediterranea) to lider na rynku hiszpańskich operatorów promowych oferujący połączenia między Hiszpanią i Afryką oraz Wyspami Balearskimi i Kanaryjskimi.

Jednostki obsługujące połączenia będące w ofercie Acciona Trasmediterránea to jedna z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych flot w Hiszpanii. Statki Acciona Trasmediterránea wykorzystują najnowsze osiągniecia technologiczne w zakresie bezpieczeństwa i jakości swoich usług. Cała flota Acciona Trasmediterránea złożona jest bowiem z szybkich jednostek łączących przewozy cargo i pasażerów oraz konwencjonalnych promów o wyłącznie towarowej charakterystyce. Wszystkie statki zostały urządzone w wysokim standardzie i obejmują takie udogodnienia jak przestronne salony, słoneczne tarasy, baseny, bary i restauracje jak również kina na pokładzie.

więcej o Acciona

Baleria jest wiodącym przewoźnikiem promowym w Hiszpanii obsługującym połączenia pomiędzy Balearami a kontynentalną częścią tego kraju. W ofercie tego operatora promowego znajdziemy codzienne połączenia między głównym lądem Hiszpanii a Balearami, jak również przeprawy poprzez Cieśninę Gibraltarską do Afryki Północnej.

Pod nazwą „Balearia” armator ten funkcjonuje dopiero od 1998 roku – wcześniej był znany jako Euroline Maritimes. W chwili obecnej flota liczy 14 jednostek promowych a do obsługi posiadanych połączeń Baleària zatrudnia około 1000 pracowników. Działalność tego podmiotu skupia się głównie na transporcie morskim zarówno pasażerów, jak i wszelkiego rodzaju ładunków.

więcej o Balearia

Blue Line to międzynarodowa firma żeglugowa, która powstała w 1993 r. Specjalizuje się w przewozach promowych pasażerów i ładunków, pomiędzy Chorwacją a Włochami. Blue Line to najwyższej klasy obsługa, szeroki wybór kabin, gastronomia na wysokim poziomie oraz sklepy wolnocłowe. Blue Line w okresie wakacyjnym oferuje wiele zniżek na rejsy turystyczne.

 

Promy na trasie Włochy-Chorwacja kursują z poniżej podanych portów wg schematu:

  • Ancona-Split (trasa obsługiwana przez cały rok)
  • Ancona-Hvar (trasa obsługiwana tylko w sezonie)


Na trasie kursują dwie jednostki pływające:

Prom Regina della Pace

  • wybudowany w Finalndii w 1979 r - ostatnia przebudowa 2004
  • max ilośc pasażerów 1550
  • max ilośc pojazdów 450
  • max predkość 19 węzłów


Prom Dalmatia

  • wybudowany w Polsce w 1978 r - ostatnia przebudowa 1997
  • max ilośc pasażerów 900
  • max ilośc pojazdów 237
  • max prędkość 17,5 węzłów

 

więcej o Blueline

Blue Star Ferries to jeden z większych przewoźników promowych w Grecji należące do Attica Group, która jest także właścicielem grupy SuperFast Ferries. Linie Blue Star Ferries rozpoczęły swoją działalność pod nazwą Strintzis Line, która została zmieniona na Blue Star (pol. Niebieska Gwiazda) w nawiązaniu do koloru morza oraz barw greckiej flagi.

Blue Star Ferries, to przewoźnik promowy dysponujący nowoczesną i luksusową flotą, realizujący liczne połączenia między głównym lądem Grecji a licznymi wyspami greckimi takimi jak: Wyspy Jońskie, Korfu, Kreta, Dodekanez oraz Cyklady oraz między Grecją i Włochami we współpracy z Superfast Ferries.

więcej o Bluestar

Brittany Ferries jest wiodącym bretońskim operatorem promowym w zachodniej części kanału La Manche.

Ten przewoźnik promowy oferuje całą gamę różnorodnych przepraw, która w połączeniu z liczbą obsługiwanych przez niego portów (Santander, Bilbao, Plymouth, Cork i Cherbourg), tworzy siatkę połączeń o skali niespotykanej w tym rejonie Europy.

więcej o Brittany Ferries

Color Line AS jest największym norweskim armatorem, a zarazem jednym z największych europejskim przewoźników promowych, lini promowe zostały założone w 1990 roku poprzez połączenie dwóch największych operatorów promowych linii Jahre Line oraz Norway Line.

Operator promowy Color Line AS, z siedzibą w norweskim Oslo z dumą obsługuje pasażerów oraz fracht w 4 różnych krajach oraz 7 różnych portach pomiędzy którymi regularnie kursuje 6 luksusowych promów na połączeniach między Norwegią a Niemcami, Szwecją i Danią.

więcej o Color Line

Condor Ferries jako operator promowy zapewnia połączenia między Anglią, Wyspami Normandzkimi a Francją, oferując rejsy z Weymouth Jersey i Guernsey przez cały rok, które ostatecznie łączą się St.Malo we Francji.

Poprzez szybką obsługę ładunków promowych pomiędzy UK, Wyspami Normandzkimi i francuskim portem ST. Malo, Condor Ferries zapewnia ważne ogniwo dostaw dla różnego rodzaju produktów świeżych i mrożonych, w tym również usługi. Doskonale nadaje się do niemal każdego rodzaju przewozów.

więcej o Condorferries

Corsica Sardinia Ferries jest głównym przewoźnikiem kursującym na Elbe, Korsyke i Sardynie z Włoch i Francji.

Operator promowy CORSICA Sardinia Ferries, z siedzibą w włoskiej Corsyce został utworzony w 1967 roku i pierwotnie funkcjonował pod nazwą Corsica Line oferując przewozy promem Corsica Express.

więcej o Corsica Ferries

Destination Gotland jako jeden z najważniejszych szwedzkich armatorów, oferuje transport najnowocześniejszymi i najszybszymi jednostkami pomiędzy miastami Nynäshamn i Oskarshamn a miejscowością Visby położoną na wyspie Gotlandia.

Linie promowe Destination Gotland zostały założone w 1998 roku. Początkowo 75% udziałów firmy należało do przedsiębiorstwa Rederi Ab Gotland, a pozostałe 25% - do przewoźnika promowego Silja Line. W styczniu 1999 roku Silja Line odsprzedało swoje udziały firmie REDERI AB Gotland, która została w ten sposób jedynym właścicielem Destination Gotland. W związku z tym przejęciem zmieniono wówczas system rezerwacji na trasach należących do tego operatora.

więcej o Destionation Gotland

DFDS Seaways – firma z prawie 150-letnią tradycją jest jednym z największych armatorów świadczących swoje usługi w Europie Północnej. DFDS Seaways to 147 lat morskiej tradycji promowej dzięki której przewoźnik zyskał w oczach klientów miano solidnej firmy profesjonalnie podchodzącej do świadczonych przez siebie usług.

W ciągu 2006 roku na trasie Dunkierki z Dover z usług DFDS Seaways skorzystało ponad 1,5 mln pasażerów. Armator zatrudnia ponad 2.200 pracowników w 13 europejskich krajach. Od września 2008 roku operator promowy DSDF Seaways wprowadził do swojej oferty połączenie między Rosyth a Zeebrugge. Flota Norfolkline na chwilę obecną liczy 18 promów, jednak istnieją plany dalszej rozbudowy.

więcej o DFDS Seaways

Eckerö Line jeden z najważniejszych fińskich armatorów, zapewniający regularne połączenia najnowocześniejszymi i najszybszymi jednostkami pomiędzy Estonią a Finlandią.

Linia Eckero Line jest w 100% własnością Eckero Rederiaktiebolaget.

W roku 1992 przedsiębiorstwo Rederiaktiebolaget Eckerö i firma Birka Line - armator z Wysp Alandzkich założyły wspólnie linie Eestin Linjat. Posiadany przez nie prom "MS Alandia" został wprowadzony na szybko rozwijające się połączenie z Tallinna do Helsinek.

więcej o Eckero Line

BornholmerFærgen, należący do Floty Faergen jest jednym z największych duńskich armatorów, a zarazem jednym z największych europejskim przewoźników promowych, założonym w 1866 roku przez lokalnego biznesmena z wyspy Bornholm. Początkowo firma nosiła nazwę ’Dampskibsselskabet paa Bornholm af 1866 A/S’ (potocznie była nazywana w skrócie firmą '66').

Duński przewoźnik promowy BornholmerFærgen obsługuje połączenia między wyspami duńskimi Bornholm a Zelandią oraz Szwecją i niemiecką wyspa Rugia.

więcej o Faergen

Ferrovie dello Stato – włoskie przedsiębiorstwo o charakterze państwowym, zarządzająca przede wszystkim infrastrukturą kolejową we Włoszech. Została założona w 1905r. w Rzymie; obecnie zatrudnienie znajduje w niej prawie 100 tys. osób.

więcej o Ferrovie dello Stato

Finnlines - Finnlines Oy jest fińskim operatorem żeglugowym, który oferuje przewozy pasażerskie na Morzu Bałtyckim, jak również frachtowe w Europie Północnej. Od 2006 roku armator Finnlines jest częścią Grimaldi Group z Włoch, jednego z największych na świecie operatorów statków ro-ro oraz największych autostrad morskich w Europie zarówno dla pasażerów jak i przewozów frachtowych. Finnlines jest także posiadaczem marek Polfin Line, Trans-Russia Express i operatora portowego Finnsteve.

W roku 1947 został założony Finnlines jako przedsiębiorstwo zależne Merivienti Oy, przedsiębiorstwa, powstałego wcześniej w tym samym roku przez Enso-Gutzeit i fińską agencją rządową Kansaneläkelaitos, z zadaniem operowania na trasie z Finlandii do Stanów Zjednoczonych.

więcej o Finnlines

Fjord Line jest wiodącym przewoźnikiem promowym na Bałtyku w połączeniach między Danią a Norwegią obsługując promy do Norwegii. Operator promowy Fjord Line, z siedzibą w norweskiej Bergen został utworzony w 1993 roku i od tamtej pory nieustannie rozwija się poszerzając zarówno flotę morską jak i infrastrukturę na lądzie.

Fjord Line obsługuje pasażerów oraz fracht między Norwegią i Danią na trasie Hirtshals - Kristiansand, Hirtshals - Stavanger - Bergen oraz Hirtshals – Langesund, tuż po fuzji pod koniec 2007 roku armatorów Fjord Line i Master Ferries w celu przejęcia całkowitej dominacji połączeń promowych na tych trasach. Jest to ponad 20% ruchu pasażerskiego na morzu między Norwegią a krajami europejskimi.

więcej o Fjordline

Grimaldi Lines jest wiodącym przewoźnikiem promowym na Morzu Śródziemnym w połączeniach między Hiszpanią, Francją, Tunezją, Maltą, Grecją i Włochami.

Ten śródziemnomorski operator promowy należący do grupy Grimaldi Group, z siedzibą we włoskim Napoli został utworzony w 1945 roku i od tamtej pory z dumą oferuje regularne połączenia promowe pomiędzy portami Tulon Brégaillon i Civitavecchia Rzym, łącząc dwa najpiekniejsze regiony Morza Śródziemnego, zapewniając alternatywę dla zatłoczonych dróg transalpejskich dla pasażerów, samochodów osobowych, frachtów i wagonów kolejowych.

więcej o Grimaldi

Steam Packet Ferries oferuje regularne połączenia promowe między Douglas i Heysham, Liverpoolu, Belfaście i Dublinie.

Poprzez szybką obsługę ładunków promowych Steam Packet Ferries zapewnia ważne ogniwo dostaw dla różnego rodzaju przewozów pasażerskich i towarowych.

Steam Packet Ferries posiada bardzo nowoczesną flotę, która obecnie składa się z czterech statków.

więcej o Isle of Man Steam Packet Company

Jadrolinija to chorwacki operator żeglugi białej, których promy kursują pomiędzy Włochami i Chorwacją po Adriatyku oraz między wyspami chorwackimi. Jadrolinija obsługuje też połączenia na chorwackie wyspy Korcula lub Hvar z portów na Wybrzeżu Dalmatyńskim: Split, Rijeka, Sobra. Jadrolinija oferuje również połączenia pomiędzy Chorwacją a włoską Anconą oraz Bari.

więcej o Jadrolinija