facebook promyskat
twitter promyskat
instagram promyskat
instagram promyskat

Destination Gotland jako jeden z najważniejszych szwedzkich armatorów, oferuje transport najnowocześniejszymi i najszybszymi jednostkami pomiędzy miastami Nynäshamn i Oskarshamn a miejscowością Visby położoną na wyspie Gotlandia.

Linie promowe Destination Gotland zostały założone w 1998 roku. Początkowo 75% udziałów firmy należało do przedsiębiorstwa Rederi Ab Gotland, a pozostałe 25% - do przewoźnika promowego Silja Line. W styczniu 1999 roku Silja Line odsprzedało swoje udziały firmie REDERI AB Gotland, która została w ten sposób jedynym właścicielem Destination Gotland. W związku z tym przejęciem zmieniono wówczas system rezerwacji na trasach należących do tego operatora.

Latem 2007 roku Destination Gotland wprowadziło do swojej oferty również połączenia pomiędzy Gotlandią, a inną szwedzką wyspą położoną na Morzu Bałtyckim - Olandią.

Rocznie firma transportuje na Gotlandię ponad 1.6 mln miliona pasażerów, 480.000 samochodów osobowych oraz 730.000 samochodów ciężarowych. W okresie największego sezonowego ruchu liczba przepraw pomiędzy portami leżącymi w kontynentalnej części Szwecji a Gotlandią zostaje podniesiona do 18 na dobę.

Destination Gotland zatrudnia ponad 400 pracowników, a siedziba mieści się w miejscowości Visby położoną na wyspie Gotlandia.

Destination Gotland operuje flotą czterech nowoczesnych i szybkich jednostek typu Ro-Pax, z których najmłodsza SF 700 – HSC Gotlandia 2 została zbudowana w 2006 roku w stoczni Fincanteiri we Włoszech. Na pokładach nowoczesnych statków znajdują się restauracje, bary, kawiarnie, basen, kasyno, sklepy, pomieszczenia z dostępem do WIFI oraz wygodne kabiny. Jednorazowo mogą pomieścić ponad 1500 pasażerów i 500 samochodów.


Destination Gotland w skrócie:

  • rok założenia: 1998
  • liczba promów w zarządzie: 4
    • m/s Visy
    • m/s Gotland
    • HSC Gotlandia
    • HSC Gotlandia II
Połączenie Z Połączenie DO Czas przeprawy
Nynashamn Visby 3 godz. 15 min. - 3 godz. 20 min.
Oskarshamn Visby 2 godz. 45 min. - 3 godz. 10 min.
Visby Nynashamn 3 godz. 15 min. - 3 godz. 20 min.
Visby Oskarshamn 2 godz. 50 min. - 3 godz. 10 min.

powrót do listy armatorów