facebook promyskat
twitter promyskat
instagram promyskat
instagram promyskat

Moby Lines S.A. to włoski przewoźnik promowy oferujący regularne połączenia przez Morze Liguryjskie, Morze Tyrreńskie i Morze Śródziemne z Włoch i Francji na wyspy Korsyka, Sardynia i Elba.

Moby Lines zostało założone w 1959 roku pod nazwą Navigazione Arcipelago Maddalenino (w skrócie NAVARMA) przez Achille Onorato. Firma zapoczątkowała swoją działalność oferując serwis połączeń pomiędzy Sardynią a wyspami leżącymi u jej wybrzeży przy pomocy małego promu "M/S Maria Maddalena" zakupionego w Danii.

W latach 90-tych XX w. NAVARMA wymieniła stopniowo swoją flotę na nowoczesne szybkie jednostki a tym samym zmieniając nazwę na "Moby Lines". Od 1996 roku znacząco zwiększono flotę firmy dodając nowsze, większe i szybsze jednostki, włączając w to właśnie zbudowane promy: "Moby Wonder", "Moby Freedom" oraz "Moby Aki". Około roku 2003 Moby Lines podpisało umowę z firmą Warner Bros. na pomalowanie ich statków w postacie z dziecięcych kreskówek o nazwie "Looney Tunes".

Armator Moby Lines posiada też w swojej ofercie specjalne miejsca dla kamperów, gdzie w cenie biletu można spędzić podróż w opcji Camping Onboard. Pasażerowie mogą też skorzystać przespać się we własnym kamperze , skorzystać z toalet i prysznicy na pokładzie statku. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość podpięcia kempingu pod elektryczność.

Połączenie Z Połączenie DO Czas przeprawy
Civitavecchia Olbia 5 godz. 30 min. - 8 godz.
Genua Olbia 12 godz. - 15 godz.
Livorno Olbia 9 godz.
Olbia Livorno 9 godz.
Olbia Civitavecchia 5 godz. 30 min. - 8 godz.
Olbia Piombino 9 godz. - 10 godz.
Olbia Genua 12 godz. - 15 godz.
Piombino Olbia 9 godz. - 10 godz.

powrót do listy armatorów