facebook promyskat
twitter promyskat
instagram promyskat
instagram promyskat

Superfast Ferries jeden z najważniejszych greckich armatorów, oferuje transport najnowocześniejszymi i najszybszymi jednostkami pomiędzy Włochami a Grecją.

Linie promowe zostały założone w 1993 roku przez Periclesa Panagopulosa oraz Alexander Panagopulosa. Wraz z operatorem promowym Blue Star Ferries, który obsługuje połączenia pomiędzy wyspami greckimi na Morzu Egejskim, tworzą Atticę Group. Od roku 2011, po zawarciu sojuszu z Anek Lines wspólnie obsługują strategiczne połączenia na Morzu Adriatyckim.

Superfast Ferries operuje flotą sześciu nowoczesnych jednostek, z których najmłodsza SuperFast została zbudowana w 2008 roku. Nowe promy zostały wyposażone w najnowsze systemy nawigacji, które mają zapewnić szybką i bezpieczną podróż. Dodatkowo na pokładach super szybkich i nowoczesnych statków znajdują się restauracje, bary, kawiarnie, basen, kasyno, sklepy, pomieszczenia z dostępem do WIFI oraz wygodne kabiny. Jednorazowo mogą pomieścić ponad 1500 pasażerów i 1000 samochodów.

Armator Superfast Ferries posiada też w swojej ofercie specjalne miejsca dla kamperów, gdzie w cenie biletu można spędzić podróż w opcji Camping Onboard. Pasażerowie mogą też skorzystać przespać się we własnym kamperze , skorzystać z toalet i prysznicy na pokładzie statku. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość podpięcia kempingu pod elektryczność.

Przewoźnik SuperFast Ferries oferuje przewozy pasażerskie i cargo na trasach między Włochami a Grecją. Najbardziej popularne trasy to: Ancona-Igoumenitsa, Ancona-Patras, Bari-Igoumenitsa, Bari-Corfu, Bari-Patras.


Superfast Ferries w skrócie:

 • rok założenia: 1993
 • liczba promów w zarządzie: 6
  • SuperFast I
  • SuperFast II
  • SuperFast V
  • SuperFast VI
  • SuperFast XI
  • SuperFast XII

5 linie: Ancona-Igoumenitsa, Ancona-Patras, Bari-Igoumenitsa, Bari-Corfu, Bari-Patras.

Połączenie Z Połączenie DO Czas przeprawy
Ancona Igoumenitsa 17 godz. - 18 godz. 30 min.
Ancona Patras 22 godz. 30 min. - 23 godz. 30 min.
Bari Igoumenitsa 9 godz. 30 min. - 10 godz. 30 min.
Bari Patras 17 godz. 30 min.
Bari Corfu 9 godz.
Corfu Bari 7 godz. - 8 godz.
Igoumenitsa Ancona 14 godz. 45 min. - 16 godz. 30 min.
Igoumenitsa Bari 8 godz. 30 min. - 9 godz. 30 min.
Patras Ancona 20 godz. 30 min. - 23 godz.
Patras Bari 15 godz. 30 min. - 16 godz.

powrót do listy armatorów