facebook promyskat
twitter promyskat
instagram promyskat
instagram promyskat

UNITY LINE jest najmłodszym polskim operatorem promowym działającym na rynku Bałtyckich przewozów promowych. Spółka kontrolowana jest w całości przez polskie podmioty gospodarcze, a w ramach prowadzonej działalności zajmuje się profesjonalnym zarządzaniem statkami morskimi oraz działalnością turystyczną i transportową.

Od 1995 roku UNITY LINE eksploatuje promy na linii Świnoujście-Ystad. Obok największego i najnowocześniejszego w polskiej flocie promu POLONIA, w zarządzie operatora pozostają jeszcze dwie jednostki samochodowo-kolejowe: JAN ŚNIADECKI i MIKOŁAJ KOPERNIK oraz zakupiony w 2004 roku prom ładunkowo-pasażerski GRYF.

Struktura floty pozostającej w gestii UNITY LINE umożliwia oferowanie usług dla wszystkich grup odbiorców: gestorów ładunków, spedytorów, przewoźników drogowych i kolejowych oraz pasażerów. Promy w zarządzie Spółki eksploatowane są na liniach: Świnoujście – Ystad oraz Świnoujście – Trelleborg. Na pokładach promów goszczą rocznie ponad 340.000 pasażerów i blisko 250.000 kierowców ciężarówek. Liczba ta wzrasta z każdym rokiem.

Prom POLONIA, mimo, że wszedł do eksploatacji w 1995 roku jest ciągle jednym z najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych promów pływających po Bałtyku. W jeden rejs może zabrać 1000 osób, samochody osobowe, pojazdy ciężarowe i wagony kolejowe. Na pokładach promu na gości zawsze czeka mnóstwo atrakcji. Do dyspozycji pasażerów otwarte są dwie restauracje, kafeteria, dyskoteka, pub, dwa bary koktajlowe, bar przekąskowy, kasyno, trzy sklepy.

Rosnące zainteresowanie usługami UNITY LINE oraz stały rozwój oferty w bezpośredni sposób przekładają się na kolejne inwestycje podejmowane przez Spółkę. We wrześniu 2008 roku do ruchu wprowadzona została kolejna jednostka pasażerska – m/f Skania. Dzięki temu promy pasażerskie UNITY LINE pokonują trasę Świnoujście – Ystad w ruchu wahadłowym. Oznacza to, że pasażerowie w jeszcze bardziej elastyczny i komfortowy sposób mogą planować swoją podróż.

Obok jednostek pasażerskich – promów POLONIA i SKANIA – w zarządzie UNITY LINE znajduje się pięć jednostek zorientowanych na obsługę rynku cargo – promy ładunkowe: JAN ŚNIADECKI, MIKOŁAJ KOPERNIK oraz promy ładunkowo-pasażerskie: GRYF, GALILEUSZ i WOLIN.

Jako największy przewoźnik w segmencie transportu ładunków spółka UNITY LINE obsługuje całość przewozów kolejowych między Polską a Szwecją oraz blisko 65% wolumenu na rynku transportu samochodów ciężarowych.

UNITY LINE w skrócie:

 • rok założenia: 1994
 • liczba promów w zarządzie: 72 linie: Świnoujście - Ystad, Świnoujście - Trelleborg
  • m/f Polonia
  • m/f Skania
  • m/f Jan Śniadecki
  • m/f Kopernik
  • m/f Gryf
  • m/f Galileusz
  • m/f Wolin

misja: „Być najlepszym operatorem promowym na Bałtyku”

Połączenie Z Połączenie DO Czas przeprawy
Świnoujście Ystad 7 godz. - 9 godz. 30 min.
Świnoujście Trelleborg 7 godz. - 7 godz. 50 min.
Trelleborg Świnoujście 7 godz. - 8 godz. 10 min.
Ystad Świnoujście 6 godz. 30 min. - 8 godz. 15 min.

Artykuły powiązane


powrót do listy armatorów