Armator NorthLink Ferries działa w ramach szkockiej spółki akcyjnej Serco Ltd. Obsługuje połączenie z Aberdeen do Lerwick (co jakiś czas prom cumuje również w Kirkwall) oraz ze Scrabster na północnym wybrzeżu Szkocji do Stromness na Orkadach.

Promy te kursują przez 363 dni w roku, zapewniając połączenie konieczne do przetrwania mieszkańców archipelagu – głównie tą drogą zapewniane są dostawy najpotrzebniejszych dóbr. Serco Ltd, niejednokrotnie podkreślała, iż jest dumna z możliwości zapewnienia ludziom żyjącym na Orkadach tego typu pomocy w imieniu szkockiego rządu. Z usług Northlink Ferries korzystają poza tym zarówno turyści, jak i tubylcy.

Statki zaprojektowane są tak, by zapewnić podróżującym jak największy komfort podróży. NorthLink oferuje swoim klientom dobrze wyposażone wnętrzami, bary, udogodnienia restauracyjne oraz menu zawierające szeroki wybór dań, skomponowanych z lokalnych produktów. Na jednostkach promowych armatora znajdziemy również sklepy, miejsca w których można się zrelaksować lub zażyć rozrywki oraz wygodne kabiny.

Połączenie Z Połączenie DO Czas przeprawy
Aberdeen Lerwick 12:30h
Aberdeen Kirkwall 6:00h
Kirkwall Aberdeen 7:15h
Lerwick Aberdeen 12:00h - 13:30h
Scrabster Stromness 1:30h
Stromness Scrabster 1:30h
Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060