Transfennica jest europejskim przedsiębiorstwem żeglugowym należąca do fińskiego armatora z siedzibą w Helsinkach w Finlandii, obsługującym szybkie serwisy liniowe. W skład floty wchodzi 14 nowoczesnych wielozadaniowych jednostek ro-ro oferujących najkrótsze czasy rejsów pomiędzy portami Morza Północnego i Bałtyku.

Prędkość statków przekraczająca 20 węzłów pozwala na podróż z największych portów europejskich do Finlandii i z powrotem w czasie krótszym niż jeden tydzień. Zaletą tych jednostek jest szybkość i łatwość przeładunków wsparta zapleczem technicznym i informatycznym, dzięki czemu armator oferuje elastyczność połączoną z bezpieczeństwem.

Statki Transfenniki mogą przewozić bardzo zróżnicowane ładunki - Sto-Ro, kontenery, naczepy, kasety, ładunki toczne i nietypowe, project cargo, ładunki niebezpieczne wszystkich klas IMDG / ADR oraz ładunki z kontrolowaną temperaturą. Pokonanie Bałtyku z Hanko do Gdyni zajmuje tym statkom około 20 godzin.

W razie konieczności przewoźnik Transfennica jest w stanie zorganizować również przeładunki portowe oraz transport lądowy ładunków korzystających z połączeń jakie oferuje armator.


Transfennica Polska jest wyłącznym przedstawicielem grupy na terenie Polski. Dzięki bliskiej współpracy z innymi członkami holenderskiej grupy Spliethoff przewoźnik promowy jest w stanie zaoferować najlepsze rozwiązania w transporcie morskim ładunków konwencjonalnych oraz dostaw inwestycyjnych na całym świecie.

Transfennica Logistics oferuje rozwiązania transportowe DOOR-TO-DOOR w zakresie spedycji morskiej i lotniczej - FCL/LCL - w relacjach import/eksport min. z Dalekim Wschodem (Chiny, Japonia, Indie, Indonezja) jak i Emiraty Arabskie, USA, Kanada, jak również kompleksowe usług z zakresu logistyki kontaktowej dla wszystkich branż i rodzajów towarów, posiadając szczególnie bogate doświadczenie w obsłudze klientów z branż:
- Samochodowej
- Papierniczej
- Chemicznej
- Tworzyw sztucznych
- Spożywczej
- Towarów ciężkich i nadgabarytowych
- Towarów łatwo psujących się

Transfennica pośredniczy również jako spedytor w ofertach frachtów lotniczych.

Artykuły powiązane

Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060