Fjord Line jest wiodącym przewoźnikiem promowym na Bałtyku w połączeniach między Danią a Norwegią obsługując promy do Norwegii. Operator promowy Fjord Line, z siedzibą w norweskiej Bergen został utworzony w 1993 roku i od tamtej pory nieustannie rozwija się poszerzając zarówno flotę morską jak i infrastrukturę na lądzie.

Fjord Line obsługuje pasażerów oraz fracht między Norwegią i Danią na trasie Hirtshals - Kristiansand, Hirtshals - Stavanger - Bergen oraz Hirtshals – Langesund, tuż po fuzji pod koniec 2007 roku armatorów Fjord Line i Master Ferries w celu przejęcia całkowitej dominacji połączeń promowych na tych trasach. Jest to ponad 20% ruchu pasażerskiego na morzu między Norwegią a krajami europejskimi.

Nowy armator pozostał przy nazwie Fjord Line. Prom "Atlantic Traveller" to teraz "Bergensfjord", a katamaran Master Ferries zmienił nazwę na "Fjord Cat". Nowe nazwy zawierają wyrażenie "fjord" i podkreślają związek armatora z zachodnią Norwegią, która słynie ze wspaniałego wybrzeża fiordowego.

W chwili obecnej Fjord Line zatrudnia średnio 245 pracowników, a liczba ta powiększa się w okresie wakacyjnym o kolejne 100 osób.

Jednym z najważniejszych celów Fjord Line jest zapewnienie przyjemnej i komfortowej podróży pasażerom. Dlatego też na pokładzie "MS Bergensfjord" wybierać można spośród szerokiej oferty wygodnych kabin, wyśmienitych posiłków, rozrywki i muzyki na żywo oraz szerokiej gamy produktów w sklepie wolnocłowym.

Z kolei szybkość jest największym atutem rejsu katamaranem Fjord Line Express - podróż z Danii do Norwegii to jedyne 2 godziny 15 minut!

Miasta Bergen - Stavanger - Hirtshals pomiędzy, którymi kursuje "Bergensfjord" słyną z niezapomnianych widoków, które pozostają w pamięci turystów przez długi czas.

Fjord Line jest nowoczesnym przewoźnikiem promowym działającym perspektywicznie, mającym na uwadze komfort klienta oraz dbającym o dobro środowiska naturalnego, dlatego nowe promy, wybidowane w Stoczni Gdańskiej MS Stavangerfjord oraz MS Bergensfjord powstają nie tylko w trosce o najwyższy komfort pasażerów, ale również z myślą o ochronie przyrody a użyta najnowocześniejsza technologia przy budowie statków pozwoli na redukcję dwutlenku azotu o nawet 90% oraz zmniejszy emisję dwutlenku węgla o blisko 25%,

Połączenie Z Połączenie DO Czas przeprawy
Bergen Hirtshals 18:00h
Hirtshals Stavanger 11:00h
Hirtshals Bergen 17:00h
Hirtshals Kristiansand 0h
Kristiansand Hirtshals 0h
Stavanger Hirtshals 11:30h

Artykuły powiązane

Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060