Color Line AS jest największym norweskim armatorem, a zarazem jednym z największych europejskim przewoźników promowych, lini promowe zostały założone w 1990 roku poprzez połączenie dwóch największych operatorów promowych linii Jahre Line oraz Norway Line.

Operator promowy Color Line AS, z siedzibą w norweskim Oslo z dumą obsługuje pasażerów oraz fracht w 4 różnych krajach oraz 7 różnych portach pomiędzy którymi regularnie kursuje 6 luksusowych promów na połączeniach między Norwegią a Niemcami, Szwecją i Danią.

 

Obecnie Color Line AS oferuje różne rodzaje przepraw promowych takich jak: krótkie połączenia lokalne (Norwegia-Szwecja), ekspresowe międzynarodowe (Dania-Norwegia) oraz długodystansowe o standardzie statków wycieczkowych (Niemcy-Norwegia)

Największą dumą Color Line AS niewątpliwie jest prom MS Color Magic, który to zdolny jest do jednorazowego przewozu aż 2700 pasażerów oraz 550 samochodów.

Standard i wyposażenie promów m/s Color Fantasy oraz m/s Color Magic

odpowiada wysokiej jakości hotelom. Kabiny zewnętrzne dzielą się na dwa rodzaje: z oknami z widokiem na promenadę wewnątrz promu oraz z widokiem na morze. Ponadto w centralnej części znajduje sie promenada handlowo-rozrywkowa o długości 160 metrów ze sklepikami odzieżowymi, perfumeriami, sklepami wolnocłowymi, cafeteriami, restauracjami samoobsługowymi

Na obydwu promach prowadzony jest ciekawy program artystyczny w Show Lounge z codziennym często zmienianym programem a dla zwolenników klasyki do dyspozycji jest Piano Pub. Statki posiadają również dwie dyskoteki: dwupoziomową TOWER-PALAZZO NIGHT CLUB oraz młodzieżową ADVENTURE PLANET/TEEN’S PLAZA z karaoke i DJ-em.

Obecnie flota Color Line AS składa się z 6 jednostek pływających. Każdego roku Color Line AS przetransportował ponad 4 mln pasażerów, prawie 900 000 samochodów i ponad 170.000 pojazdów ciężarowych na trasach Kiel-Oslo, Hirtshals-Kristiansand, Hirtshals-Larvik. Armator zatrudnia ponad 2.600 pracowników w 4 krajach.


Color Line AS w skrócie:

  • rok założenia: 1990
  • liczba promów w zarządzie: 6
    • m/s Color Fantasy
    • m/s Color Magic
    • m/s Superspeed I
    • m/s Superspeed II
Połączenie Z Połączenie DO Czas przeprawy
Hirtshals Kristiansand 3:15h
Hirtshals Larvik 3:45h
Kiel Oslo 20:00h
Kristiansand Hirtshals 3:15h
Larvik Hirtshals 3:45h
Oslo Kiel 20:00h
Sandefjord Stromstad 2:30h
Stromstad Sandefjord 2:30h

Artykuły powiązane

Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060