Finnlines - Finnlines Oy jest fińskim operatorem żeglugowym, który oferuje przewozy pasażerskie na Morzu Bałtyckim, jak również frachtowe w Europie Północnej. Od 2006 roku armator Finnlines jest częścią Grimaldi Group z Włoch, jednego z największych na świecie operatorów statków ro-ro oraz największych autostrad morskich w Europie zarówno dla pasażerów jak i przewozów frachtowych. Finnlines jest także posiadaczem marek Polfin Line, Trans-Russia Express i operatora portowego Finnsteve.

W roku 1947 został założony Finnlines jako przedsiębiorstwo zależne Merivienti Oy, przedsiębiorstwa, powstałego wcześniej w tym samym roku przez Enso-Gutzeit i fińską agencją rządową Kansaneläkelaitos, z zadaniem operowania na trasie z Finlandii do Stanów Zjednoczonych.

Mając swoje siedziby w wielu krajach Europy Wschodniej jak i Zachodniej, obecnie Finnlines jest jednym z największych operatorów promowych w całej Europie, wchodzący w skład grupy Grimaldi.

Do najpopularniejszej z tras, obsługiwanych przez Finnlines należy połączenie Travemünde - Helsinki, na którym kursuje 5 dużych jednostek pasażersko-towarowych. Przewoźnik obsługuje również połączenie w relacji Gdynia - Hanko z Polski do Finlandii.

Cała flota firmy Finnlines składa się z ok. 30 nowoczesnych jednostek towarowych oraz towarowo-pasażerskich oferując połączenia na trasach Travemünde-Helsinki, Travemünde-Malmö, Gdynia-Helsinki, Helsinki-Rostock, Lübeck-Ventspils-St.Petersburg jak też Kapellskär-Naantali.

Obecnie serwis oferowany przez grupę Finnlines stwarza szerokie możliwości logistyczne przewozu towarów zarówno z portów położonych na obszarze Rosji, jak również wszystkich obsługiwanych przez firmę portów m.in. na terenie Niemiec, Szwecji czy Polski.

Połączenie Z Połączenie DO Czas przeprawy
Gdynia Hanko 21:00h - 26:30h
Hanko Gdynia 19:00h
Hanko Rostock 28:00h - 32:00h
Helsinki Travemünde 28:30h
Kotka Lubeck 43:00h
Lubeck Kotka 43:00h
Rostock Hanko 30:30h - 34:30h
Świnoujście Malmo 0h
Travemünde Helsinki 30:00h - 36:45h
Travemünde Turku 31:00h - 35:00h
Turku Travemünde 34:00h

Artykuły powiązane

Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060