facebook promyskat
twitter promyskat
instagram promyskat
instagram promyskat

Już w niedzielę Brittany Ferries startuje z połączeniem pomiędzy Irlandią a Hiszpanią

04/05/2018 - 09:41
Brittany Ferries Brittany Ferries

Z niewielkim opóźnieniem startuje pierwsze bezpośrednie połączenie promowe pomiędzy Irlandią a Hiszpanią. Linia, która zgodnie z pierwotnymi planami miała zostać uruchomiona w kwietniu, obsłuży pierwszych pasażerów w pierwszym tygodniu maja.

 

Jak poinformował przewoźnik, pierwszy kurs na trasie Santander-Cork zostanie zrealizowany w najbliższą niedzielę, 6 maja, czyli tydzień później niż zakładano na początku. Statek wyjdzie z hiszpańskiego portu o 12:00. Rejs powrotny z Cork do Santander rozpocznie się w środę, 9 maja o 11:00.

 

Ten mały poślizg związany z uruchomieniem rejsów na tej trasie związany jest z opóźnieniem w przygotowaniu promu, który będzie obsługiwał połączenie. Chodzi o jednostkę Connemara, która została wyczarterowana przez Brittany Ferries specjalnie z myślą o obsłudze nowej linii.

 

Zgodnie z harmonogramem, kolejne rejsy będą się odbywać z Cork w środy oraz piątki. Przeprawa będzie zajmować 26 godzin.

 

 

Przedstawiciele przewoźnika wierzą, że zaproponowany klientom indywidualnym oraz przedsiębiorcom serwis okaże się sukcesem. Firma spodziewa się, że w połowie zostanie ono zagospodarowane przez pasażerów, a w połowie przez klientów frachtowych. Ci pierwsi będą mieli do dyspozycji 500 miejsc w 120 kabinach. Na pokładzie pomieści się również 195 pojazdów osobowych. Dla pasażerów przewidziano liczne udogodnienia (bary, sklepy, strefa lounge), które pozwolą komfortowo podróżować pomiędzy Hiszpanią a Irlandią.

 

Prom Connemara będzie raz w tygodniu obsługiwał także połączenie pomiędzy Irlandią a Francją.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Brittany Ferries