×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 790.
Red Funnel
Red Funnel wikimedia.org/ CC BY-SA 2.0/ Ronald Saunders
03.07.2017

Red Funnel zmienił właściciela

Popularny brytyjski przewoźnik promowy, firma Red Funnel, została sprzedana. Nowym nabywcą zostało brytyjsko-kanadyjskie konsorcjum firm z branży ubezpieczeń emerytalnych.

 

O tym, że popularny przewoźnik promowy, specjalizujący się w przewozach promowych na wyspę Isle of Wight, zmieni właściciela, wiadomo było już od jakiegoś czasu. Brytyjskie media już w marcu informowały, że firma została wystawiona na sprzedaż za 250 milionów funtów. Ostatecznie przedsiębiorstwo trafiło do grupy dwóch firm specjalizujących się w ubezpieczeniach. Żadna ze stron nie ujawniła, jaka była wartość transakcji.


Ostatnim właścicielem przedsiębiorstwa promowego była firma Infracapital, będącą częścią grupy Prudential. Zgodnie z zapewnieniami, zmiany właścicielskie mają pozostać bez wpływu na bieżącą działalność przewoźnika. Poinformowano również, że sprzedaż nie ma nic wspólnego z zablokowanymi przez urzędników w ubiegłym roku planami budowy nowego terminala w East Cowes – wszystko ze względu na to, że w ostatecznym rozrachunku wiązałoby się to z wyburzeniem wielu domów oraz relokacją wielu firm, a także z licznymi zwolnieniami.

 

Szef konsorcjum zapowiedział, że nie przewiduje żadnych rewolucji. Realizowane dotąd przez przewoźnika operacje mają pozostać niezakłócone. Bez zmian mają pozostać również obowiązujące taryfy.

 

 

„Jesteśmy zaszczyceni, że będziemy kontynuować tradycję inwestowania w tę dumną 150-letnią firmę” - powiedział Michael Campbell, szef konsorcjum.

 

Korzenie firmy Red Funnel sięgają aż 1820 r. Obecnie firma zatrudnia 460 osób. W swojej flocie posiada standardowe promy, jak i szybkie jednostki. W ubiegłym roku statki należące do operatora przewiozły 3,4 miliona pasażerów i 873 tysiące pojazdów osobowych.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: BBC


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060