Red Funnel
Red Funnel
15.02.2018

Red Funnel będzie miał kolejny nowy prom

Popularny przewoźnik, specjalizujący się w przewozach promowych w obszarze cieśniny Solent, poinformował o zamówieniu nowego promu. Tym razem Red Funnel pozyska jednostkę, która będzie służyła do przewozów towarowych.

 

Nowy prom typu ro-ro będzie miał 74 metry długości i będzie służył do obsługi połączenia Southampton-East Cowes. Statek będzie dysponował linią ładunkową o długości 265 metrów, będzie mógł też zabrać na pokład do 12 pasażerów. Jednostka zostanie zbudowana przez stocznię Cammell Laird w Birkenhead. Inwestycja pochłonie ok. 10 milionów funtów.

 

Jak wyjaśnia armator, stworzenie dedykowanego serwisu frachtowego i zamówienie nowego promu, który będzie służył do takich przewozów, było koniecznością. Wszystko z uwagi na wyczerpującą się dostępną przestrzeń oferowaną przez obecnie eksploatowaną flotę.

 

Włączenie do floty nowego promu, specjalizującego się w przewozach frachtowych, da armatorowi zupełnie nowe możliwości.

 

„W godzinach szczytu, gdy chcą się przeprawiać pojazdy ciężarowe – szczególnie wcześnie rano i późnym popołudniem - łatwo wyczerpujemy naszą pojemność” - wyjaśnia Kevin George z Red Funnel. „W szczycie sezonu, kiedy mamy duży ruch turystyczny, będziemy mogli zwolnić przestrzeń zajmowaną na naszych normalnych promach przez pojazdy ciężarowe i dzięki wykorzystaniu ruchomych pokładów, będziemy w stanie umieścić dodatkowo 100 pojazdów osobowych".

 

 

Nowa jednostka ma zostać dostarczona armatorowi w 2019 r.

 

Korzenie firmy Red Funnel sięgają aż 1820 r. Obecnie zatrudnia ona 460 osób. W swojej flocie posiada standardowe promy, jak i szybkie jednostki. W ubiegłym roku firma zamówiła nowy szybki prom.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: BBC


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060