Strajk w Calais. Możliwe poważne utrudnienia w ruchu promowym
flickr.com/ CC BY-SA 2.0/ Ben Sutherland
08.12.2014

Strajk w Calais. Możliwe poważne utrudnienia w ruchu promowym

Na pasażerów podróżujących z/do Calais znów czekają utrudnienia. Na dziś, tj. 8 grudnia został zaplanowany strajk, który może istotnie wpłynąć na odbywające się przeprawy promowe.

Według pojawiających się informacji, akcja strajkowa ma trwać od godziny 7:00 do 17:00, ale sytuacja zmienia się dynamicznie. Armatorzy, którzy obsługują przeprawy przez kanał La Manche, na bieżąco informują o ewentualnych utrudnieniach.

MyFerryLink podał informację, że poranny rejs z Dover odbył się bez przeszkód. Armator zaznaczył jednak, że kolejne kursy do Calais mogą zostać zakłócone.

P&O Ferries zawiadomiło w porannym komunikacie, że ruch promowy odbywa się już w ograniczonym zakresie.

„Nie wiadomo, jak mocno może to wpłynąć na usługi” – powiedział rzecznik portu w Dover, który zaznaczył, że władze angielskiego portu wraz z partnerami robią już wszystko, by zminimalizować wpływ sytuacji w Calais na plany podróżnych.

Zmotoryzowani pasażerowie zostali poinformowani o możliwych utrudnieniach, które w związku ze strajkiem w Calais mogą pojawić się w Dover. Na drodze wiodącej do angielskiego portu tworzyć mogą się korki.

Nie jest to pierwszy w ostatnim czasie strajk we francuskim porcie. Poprzedni odbył się 14 listopada. Zorganizowana wtedy przez francuskie związki zawodowe akcja protestacyjna stanowiła sprzeciw wobec możliwych redukcji etatów.

 

PromySkat

 

Źródło: BBC


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060