×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 790.
Samsø Rederi
Samsø Rederi
10.02.2016

Samsø Rederi o początkach działalności i planach na przyszłość

Przedstawiciele Samsø Rederi – nowego operatora na rynku przepraw promowych, który należy do gminy – są zadowoleni z początkowej fazy działalności i snują plany na przyszłość.

 

Samsø Rederi funkcjonuje na rynku od października 2014 r. Kilka miesięcy później nowoczesny prom, który zbudowany został w gdańskiej stoczni Remontowa Shipbuilding, zaczął kursować na obsługiwanej przez armatora trasie Hou-Sælvig. Po początkowych kłopotach przewoźnik radzi sobie coraz lepiej.

 

„Po początkowych problemach wszystko to wygląda sensownie. Ludzie musieli się oswoić z nowym promem i przekonać się, że jest on punktualny” - wyjaśnia burmistrz Marcel Meijer. „Jesienią 2015 r. udało się odnotować już wzrost. Wygląda na to, że w minionym roku działalność stała się rentowna, choć nie dysponujemy jeszcze ostatecznymi liczbami”.

 

W tej chwili firma boryka się jeszcze z kilkoma problemami. Wśród nich należy wymienić wyższe od oczekiwanego zużycie paliwa na nowym promie. Występują jeszcze drobne kłopoty z chłodzeniem oraz wentylacją, ale wszystkie te bolączki powinno udać się rozwiązać w najbliższym czasie we współpracy ze stocznią.

 

W tej chwili Samsø Rederi przymierza się do obsługi kolejnych połączeń.

 

„Jesteśmy gotowi do objęcia trasy pomiędzy wyspą a Kalundborg. To może zostać zrobione zaraz po podpisaniu dziesięcioletniego kontaktu pomiędzy operatorem a gminą” - powiedział Marcel Meijer.

 

 

W planach jest też stworzenie bezpośredniego połączenia z wyspy Samsø do samego centrum Aarhus. W tej chwili trwają poszukiwania odpowiedniego promu, który mógłby zostać wykorzystany na nowych trasach.

 

Obecnie Samsø Rederi ma w swojej flocie nowoczesny, wybudowany w gdańskiej stoczni „Remontowa” statek, który może zabrać na pokład 600 pasażerów oraz 160 pojazdów osobowych i 16 ciężarowych. W czerwcu 2015 r. został przemianowany na Prinsesse Isabella. W ubiegłym roku został on też ogłoszony statkiem roku w Danii.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Samsø Rederi

 


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060