Samsø Rederi
Samsø Rederi Incat Crowther
22.03.2019

Podano szczegóły dotyczące nowej jednostki dla Samsø Rederi. Wykonawca został właśnie wyłoniony

Znamy coraz więcej szczegółów dotyczących budowy promu, który w barwach Samsø Rederi będzie obsługiwał połączenia pomiędzy Samsø a Aarhus. Specyfikację jednostki zaprezentowało biuro Incat Crowthern, które odpowiedzialne było za przygotowanie projektu. Dziś ogłoszono także, jaka stocznia wybuduje prom.

 

Jak wynika z danych zaprezentowanego przez australijskie biuro projektowe, nowy prom do obsługi popularnej wyspy z drugim co do wielkości miastem w Danii będzie miał 36 metrów długości oraz 10 metrów szerokości. Katamaran będzie mógł przyjąć na pokład 296 pasażerów (+ 4 członków załogi).

 

Statek ma rozwijać prędkość 25 węzłów (46 kilometrów na godzinę). Zbudowany z aluminium katamaran napędzać mają dwie jednostki napędowe MAN D2862 LE463. Kadłub statku został zaprojektowany w taki sposób, by ograniczyć zużycie paliwa i zapewnić możliwie największą efektywność.

 

„Firmie Incat Crowther powierzono zadanie rozwinięcia odpowiedzialnego pod względem ekonomicznym rozwiązania. Jednostka jest zoptymalizowana pod kątem wysokiej wytrzymałości, niskich kosztów utrzymania oraz efektywności operacyjnej, a równocześnie dostarcza wysoki poziom komfortu dla pasażerów” - poinformowali w komunikacie przedstawiciele Incat Crowthern.

 

W piątek poinformowano również, że budowa nowoczesnego katamaranu zostanie powierzona zakładom Afai Southern z Chin. To właśnie ta stocznia zwyciężyła w międzynarodowym konkursie ofertowym.

 

Plany budowy nowego promu dla Samsø z miesiąca na miesiąc stawały się coraz bardziej konkretne. W styczniu tego roku burmistrz Marcel Meijer zapowiedział zakrojone na szeroką skalę działania, które doprowadzą do zamówienia nowego promu, dedykowanego właśnie obsłudze linii pomiędzy portem Sælvig na Samsø a Aarhus.

 

Serwis promowy łączący popularną wyspę z drugim pod względem wielkości miastem w Danii ma bogatą historię i zapracował na etykietę jednego z najbardziej pechowych serwisów na świecie. W ostatnich latach wielokrotnie był on otwierany i zamykany. Taka sytuacja miała miejsce także w ubiegłym roku, gdy po przerwie udało się go w czerwcu znów reaktywować, by po miesiącu kolejny raz zlikwidować.

 

Na powrocie stabilnego, regularnego połączenia promowego między wyspą Samsø a Aarhus od dawna zależało m.in. władzom, które wierzą w jego potencjał.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Incat Crowthern


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060