×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 790.
Kolejny bajkowy prom Moby Lines już na nowej trasie
wikipedia.org/ CC BY-SA 4.0/ Lorenzo9595
14.07.2016

Kolejny bajkowy prom Moby Lines już na nowej trasie

Prom Moby Zaza, który dołączył w ubiegłym roku do floty Moby Lines, wyruszył już na trasę. Jednostka służy pasażerom na trasie Nicea-Bastia.

 

Prom, który przeszedł niedawno gruntowną modernizację, podczas której dostosowany został do dzisiejszych standardów, ostatnio pływał pod nazwą Julia. Przez dwa sezony (lata 2010-2012) korzystała z niego firma Fastnet Line, w barwach której obsługiwał połączenie Cork-Swansea. Później, z powodu nieopłacalności, trasa ta została zamknięta. Jeszcze wcześniej statek pływał w barwach Stella Lines na trasie Helsinki-Petersburg, która była utrzymywana zaledwie przez dwa miesiące. W latach 1990-2008 można go było zaś podziwiać w malowaniu Color Line.

 

Od 2012 r. statek należał do holenderskiej firmy C-bed i służył jako pływający hotel. Sprawdził się przy projekcie budowy farmy wiatrowej na Morzu Irlandzkim. Teraz przed liczącą 34 lata jednostką (zbudowano ją w 1982 r. w stoczni SSW w Bremerhaven) postawiono nowe zadanie.

 

Moby Zaza ma 155 metrów długości, a na pokład może zabrać 1400 pasażerów. Jednostka dysponuje 300 kabinami. Wybudowany pierwotnie dla Olau Line statek został kupiony przez Moby Lines pod koniec 2015 r. i pływa już pomiędzy Niceą a Bastią - nowej trasie, dostępnej w ofercie Moby Lines. Statek pokonuje ją w ciągu 9,5 godziny w nocy lub 7,5 godziny w dzień.

 

 

Moby Lines jest włoskim przewoźnikiem, którego historia sięga 1959 r. (na początku jako Navigazione Arcipelago Maddalenino). Specjalizuje się on w ofercie połączeń z Francji i Włoch oraz włoskich i francuskich wysp. W sumie w jego siatce znajduje się 31 tras, na których każdego roku przewożonych jest 6,2 miliona pasażerów. Firma znana jest z tego, że wykorzystuje w swoich malowaniach postacie z popularnej serii animowanej „Zwariowane melodie”, produkowanej przez Warner Bros. Ich podziwianie stanowi nie lada atrakcję dla osób, które wypoczywają nad Morzem Śródziemnym.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Moby Lines

 


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060