Do transakcji polegającej na wymianie promów z Moby Lines nie doszło.
Do transakcji polegającej na wymianie promów z Moby Lines nie doszło. DFDS
05.11.2019

Zamiana promów DFDS i Moby Lines odwołana. Na trasie Amsterdam-Newcastle na razie bez zmian

Zapowiadana przez DFDS zamiana promów z Moby Lines, mająca doprowadzić do pojawienia się na trasie Amsterdam-Newcastle nowych, większych jednostek, nie dojdzie do skutku. Operator zdecydował się na anulowanie transakcji.

 

Na początku września duński armator zapowiedział, że dokona zamiany statków z włoską firmą Moby Lines. Do DFDS trafić miały jednostki Moby Wonder oraz Moby Aki, obsługujące połączenie Livorno-Obia. Tymczasem z DFDS miały pożegnać się statki Princess Seaways i King Seaways – miały one zasilić flotę Moby Lines. DFDS zapowiadał, że wyremontuje pozyskane statki, a cała operacja miała przynieść korzyści obu przewoźnikom.

 

Zgodnie z planem, zamiana miała zostać przeprowadzona w drugiej połowie października. Do tej pory nie doszła jednak do skutku i już wiadomo, że nie zostanie ona sfinalizowana. Jak poinformowali przedstawiciele DFDS, firmie Moby Lines nie udało się spełnić zawartych w umowie ustaleń dotyczących dostawy.

 

„Będziemy nadal poszukiwać rozwiązań, które przyczynią się do odnowienia floty na trasie Amsterdam-Newcastle, zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów oraz naszymi ambicjami” - powiedział Peder Gellert z DFDS.

 

Firma DFDS poinformowała w komunikacie, że w tej rozważane są inne scenariusze, które zapewnią optymalne funkcjonowanie trasy Amsterdam-Newcastle. Do tego czasu serwis będzie obsługiwany przez jednostki Princess Seaways i King Seaways, które wciąż sprawdzają się na niej doskonale.

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: DFDS


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060