×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 790.
Na zdjęciu najnowszy nabytek firmy Jadrolinija - katamaran przejęty od norweskiego operatra Fjord1
Na zdjęciu najnowszy nabytek firmy Jadrolinija - katamaran przejęty od norweskiego operatra Fjord1 youtube.com/ Kristian Martinović
08.12.2016

Rekordowy rok dla firmy Jadrolinija

Firma Jadrolinija rozwija się dynamicznie. I widać to nie tylko dzięki kolejnym inwestycjom, ale również w rosnącej liczbie pasażerów korzystających z przepraw oferowanych przez chorwackiego armatora.

 

To już pewne, rok 2016 będzie dla pochodzącego z Bałkanów przewoźnika rekordowy. 2 grudnia prom należący do Jadrolinija przewiózł 11-milionowego pasażera. Armatorowi nigdy wcześniej nie udało się przekroczyć tej granicy. Od początku roku na pokładach promów należących do operatora przewieziono również 2,7 miliona pojazdów.

 

Szczęśliwym pasażerem okazała się Elizabeta Skunca, która przypłynęła z wyspy Pag do Rijeki na pokładzie promu Adriana. Została ona osobiście przywitana przez szefa firmy Jadrolinija, Alana Klanaca.

 

Nowy rekord przyszedł w wyjątkowym czasie. Jadrolinija szykuje się bowiem na okrągły jubileusz. W przyszłym roku przedsiębiorstwo będzie świętowało 70. rocznicę istnienia.

 

Ostatnie kilkanaście miesięcy to dla firmy Jadrolinija zapowiedzi dotyczące dużych inwestycji. Przełożyły się one już na pierwsze konkrety. W tym roku armator przejął od firmy Fjord1 nowoczesny, zbudowany w 2011 katamaran, który może przyjąć na pokład 295 pasażerów. Jak zapowiedziały władze firmy, to zaledwie początek nadchodzących wielkich zmian.

 

 

Zgodnie z przyjętą strategią, Jadrolinija chce do 2027 r. zakupić 26 statków (23 z nich miałyby być całkowicie nowe) i zrezygnować z 33 wysłużonych jednostek. Flota armatora ma się zmniejszyć z 50 do 44, ale jednocześnie zwiększyć się mają jej możliwości przewozowe. W ramach odnowionej floty potencjał ten ma wzrosnąć do 31 377 pasażerów (obecnie 28 020) oraz 4 710 pojazdów (w tej chwili 3 924).

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Jadrolinja


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060