Jadrolinija
Jadrolinija
16.08.2017

Pierwsza wizualizacja nowego promu dla firmy Jadrolinija

Już wiadomo, jak będzie wyglądał nowy prom dla popularnego chorwackiego przewoźnika, firmy Jadrolinija. Zgodnie z planem, nowy statek miałby dołączyć do floty przewoźnika w 2020 r.

 

W ubiegłym roku gdańskie biuro Remontowa Marine Design & Consulting złożyło najlepszą ofertę w konkursie na koncepcję oraz projekt nowej jednostki, który w niedalekiej przyszłości ma się stać dumą chorwackiego armatora. Teraz ujawniono pierwszą grafikę, która stanowi element komputerowego modelu 3D. W najbliższym czasie odbędą się próby z udziałem modelu testowego w basenie.

 

Komentatorzy zwracają uwagę, że wizualizacja pokazuje nowoczesną jednostkę, zbudowaną w oparciu o panujące obecnie w projektowaniu trendy. Koncepcja uwzględnia zastosowanie technologii wykorzystywanych dziś w budownictwie statków oraz komfort pasażerów. Jednostka ma być gotowa do żeglugi w trudnych warunkach po otwartym morzu podczas rejsów trwających 6-7 godzin, w czasie których odbywać się będzie kilka zawinięć do portów pośrednich.

 

Już w ubiegłym roku przedstawiciele Remontowa Marine Design & Consulting zdradzili, że koncepcja zakłada, że na statku powstaną: restauracja, bufet, bary, bufet, plac zabaw dla dzieci, a także odpowiednio zaprojektowana dla podróżnych przestrzeń na pokładzie otwartym. Pasażerowie będą mogli się przemieszczać pomiędzy poszczególnymi pokładami za pośrednictwem ruchomych schodów oraz wind.

 

 

Planowany statek będzie miał 120 metrów długości i będzie mógł zabrać na pokład 1500 pasażerów i 220 pojazdów osobowych. Inwestycja ma pochłonąć ok. 50 milionów euro.

 

Po zakończeniu budowy nowy statek będzie obsługiwał połączenia na Morzu Adriatyckim, kursując pomiędzy Splitem a wyspami: Hvar, Korcula i Vis.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Novi List


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060