Smyril Line rozwija swoją ofertę. Kupuje nowy statek i wprowadza nowe połączenie
wikimedia.org/ CC BY-SA 4.0/ Farid mernissi
21.12.2016

Smyril Line rozwija swoją ofertę. Kupuje nowy statek i wprowadza nowe połączenie

Firma Smyril Line, przewoźnik promowy z Wysp Owczych, inwestuje we flotę. Już wkrótce będzie miał do dyspozycji nowy statek. Dodatkowo armator zdecydował się na rozwinięcie swojej siatki połączeń.

 

Nowa jednostka zwiększy potencjał przewozowy operatora od 1 kwietnia 2017 r. Będzie to zbudowany w 1996 r. statek ro-ro Auto Baltic, który w 2005 r. w polskiej stoczni przeszedł przebudowę, podczas której zyskał obecny wygląd. Smyril Line odkupiła tę jednostkę od fińskiej firmy Bore. Po jej przejęciu zostanie ona przemianowana na Mykines.

 

Armator informując o powiększeniu swojej floty, przyznał też, że zamierza rozbudować siatkę swoich połączeń. Już wkrótce zamierza wystartować z serwisem z Islandii przez Wyspy Owcze do Holandii – trasa Thorlakshofn – Thorshavn – Rotterdam. Będzie to połączenie towarowe, które pozwoli m.in. firmom z Wysp Owczych na bezpośredni import swoich produktów do Holandii, skąd zyskają oni doskonałe możliwości, jeśli chodzi o dalszy transport towarów. Na nowym serwisie skorzystają też oczywiście importerzy i eksporterzy z Islandii.

 

Zgodnie z planem, statek będzie zawijał do oddalonego od Reykjaviku o 35 minut drogi Thorlakshofn w piątki, w Rotterdamie będzie się meldował w poniedziałki, a w Torshavn na Wyspach Owczych w środy.

 

 

Dzięki nabyciu nowego statku, flota Smyril Line będzie liczyć cztery jednostki. Oprócz statku Mykines, będą to promy: Norrøna, Eystnes i Hvítanes.

 

Smyril Line to firma, która powstała w 1983 r. Do tej pory, dzięki swojej ofercie, łączyła Danię, Wyspy Owcze oraz Islandię. W przeszłości przewoźnik z Wysp Owczych obsługiwał także połączenia do Norwegii i Wielkiej Brytanii.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Smyril Line


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060