SOL
SOL
23.12.2016

Swedish Orient Line uruchamia nowe połączenie

SOL zdecydował się na uruchomienie nowej trasy. Teraz szwedzki przewoźnik będzie pływał również na Łotwę.

 

Zgodnie z ujawnionymi przez operatora planami, statki SOL będą pływać na trasie Windawa – Zeebrugge – Tilbury. To mocno wpłynie na zwiększenie aktywności realizowanej przez SOL z terminala w Zeebrugge. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości uruchamiany właśnie serwis z Windawy zostanie wzmocniony o kursy do Hull i Teesport – już w ramach działalności realizowanej we współpracy z P&O Ferries.

 

„W ramach naszej obecnej działalności z północnej Finlandii mamy w ofercie jeden rejs przez kanał La Manche w każdym kierunku. Wraz z uruchomieniem nowej trasy SOL dodaje tu jeszcze jedną przeprawę” - powiedział Ragnar Johansson ze Swedish Orient Line.

 

To już kolejna ważna decyzja przewoźnika w ostatnim czasie. W ostatnich tygodniach firma zwiększyła liczbę kursów na trasie Zeebrugge – Göteborg do siedmiu rejsów tygodniowo w każdym kierunku. Do obsługi tej trasy wyznaczony został dodatkowo statek Ark Forwarder. Firma wzbogaciła też niedawno swoją flotę o kolejne trzy jednostki - Transpulp, Transtimber i Transpaper. Jednocześnie przedsiębiorstwo poinformowało o zamknięciu jednego z połączeń – chodzi o trasę Hanko – Rostock, która będzie obsługiwana tylko do końca roku.

 

 

Swedish Orient Line to jeden z najważniejszych szwedzkich armatorów. Jego początki sięgają 1911 r. Od 1997 r. firma notowana jest na giełdzie. W siatce połączeń operatora znajdują się takie trasy, jak: Kemi-Oulu-Lubeka, Kemi-Oulu-Lubeka-Zeebrugge-Antwerpia-Tilbury czy Goteborg-Zeebrugge.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: SOL

 


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060