Prom Viking Line wygrywa Shippax Awards 2013
10.05.2013

Prom Viking Line wygrywa Shippax Awards 2013

Branżowy serwis Shippax przyznał swoje coroczne, prestiżowe nagrody Shippax Awards dla nalepszych promów i statków ro-ro zbudowanych i zmodernizowanych w ubiegłym roku. M/S Viking Grace zdobył laury aż w pięciu kategoriach. W tym roku ceremonia odbyła się 23-25 kwietnia na pokładzie statku M/S Pride, kursującego na trasie Rotterdam – Hull.

Viking Line obsługuje trasy pomiędzy Estonią, Finlandią i Szwecją. Nagroda dla M/S Viking Grace to nie pierwsze wyróżnienie w konkursie, zdobyte przez Vikinga; 4 lata temu Viking XPRS okazał się najlepszy pod względem wyglądu zewnętrznego. Teraz M/S Viking Grace powtórzył, a nawet zwielokrotnił jego sukces w poniższych kategoriach:

  • Przyjazny środowisku (to pierwszy dalekobieżny prom wyposażony w silniki double-fuel),
  • Przyjazny środowisku (statek posiada wiele rozwiązań energooszczędnych),
  • Zewnętrzna konstrukcja statku (zbiorniki LNG i mały komin),
  • Logistycznie przemyślane wnętrza, skonstruowane zgodnie z przepisami oraz zawierające odpowiednie przestrzenie na zapasy żywności,
  • Nowoczesne wyposażenie wnętrz.

Żeby wygrać nagrodę Shippax Award, przyznawaną od 1999r., na jednostce muszą zostać wprowadzone pewne innowacyjne rozwiązania. Brana pod uwagę jest ogólna koncepcja, wyposażenie wnętrz, technologia, estetyka. W sumie portal nagradza statki w ośmiu różnych kategoriach. W każdej kategorii może zostać wyłonionych nawet kilku zwycięzców; bywają jednak również takie kategorie, gdzie nie zostaje nagrodzony żaden statek.

To, co czyni Shippax Award wyjątkową, to fakt że jury składa się z fachowców, posiadających rozległą i szczegółową wiedzę o statkach i trendach w przemyśle stoczniowym. Nagroda ta jest uważana za najbardziej prestiżową w branży obejmującej promy, statki ro-ro oraz wycieczkowce.

M.S. PROMYSKAT


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060