×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 790.
Smyril Lin
Smyril Lin
25.06.2015

Smyril Line zwiększa liczbę kursów z Hirtshals

Smyril Line, pochodzący z Wysp Owczych przewoźnik, który oferuje połączenia pomiędzy Wyspami Owczymi, Danią i Islandią, zwiększy w sezonie częstotliwość kursów na trasie Dania-Wyspy Owcze. Dzięki temu zwiększyć ma się liczba pasażerów korzystających z tej trasy. Dodatkowo zyskać ma na tym wymiana handlowa.

 

Zgodnie z planem, należący do Smyril Line prom Norrøna będzie w sezonie wakacyjnym przybywał do portu w Hirtshals z Wysp Owczych we wtorki oraz w soboty, a nie jak w ciągu roku jedynie w soboty. W te same dnie odbywać się będą też odejścia z duńskiego portu w kierunku Wysp Owczych oraz Islandii. Odejścia z portu Tórshavn (Wyspy Owcze) w kierunku Hirtshals będą się zaś odbywać w piątki i niedziele, a nie jak w ciągu roku w czwartki. Taki krok to odpowiedź na dużo większe zainteresowanie turystów tym połączeniem w okresie letnim.

 

Skorzystać mają jednak nie tylko turyści. Dzięki zwiększeniu liczby połączeń pomiędzy Danią a Wyspami Owczymi poprawić mają się nie tylko wyniki dotyczące ruchu pasażerskiego, ale również związane z eksportem świeżych ryb z Wysp Owczych. To zasługa porozumienia z DVFA (działająca przy duńskim Ministerstwie Żywności, Rolnictwa i Rybołówstwa komisja zajmująca się się m.in. kontrolą produktów spożywczych i warunków weterynaryjnych). Zgodnie z umową, przedstawiciele komisji, którzy zajmują się nadzorem jakości towarów spożywczych trafiających do portu w Hirtshals, będą pełnić swoje obowiązki nie tylko w soboty, ale też we wtorki.

 

Kursujący pomiędzy Hirtshals, Tórshavn i Seyðisfjörður (Islandia) prom Norrøna to nowoczesna, zbudowana w 2003 r. jednostka. Statek o długości 164 metrów może zabrać na pokład 1500 pasażerów oraz 800 pojazdów. Posiada też 1830 metrów linii ładunkowej.

 

Latem prom Norrøna pełni funkcję komfortowej jednostki do przewozu pasażerów oraz cargo, podczas gdy w okresie zimowym, gdy ruch pasażerski znacznie się zmniejsza, służy głównie do przewozu towarów. Liczebność personelu zmniejszana jest wówczas do 20-25.

 

Rejs na trasie Hirtshals-Tórshavn trwa ok. 30 godzin w okresie letnim i ok. 36 godzin zimą, a podróż z Wysp Owczych do Seyðisfjörður zajmuje ok. 18 godzin.

 

Smyril Line to firma, która powstała w 1983 r. W przeszłości przewoźnik z Wysp Owczych obsługiwał także połączenia do Norwegii i Wielkiej Brytanii.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Hirtshalshavn, Smyril Line


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060