Port of Hirtshals
Port of Hirtshals
20.02.2018

Smyril Line inwestuje w porcie Hirtshals

W porcie Hirtshals tempa nabierają prace nad nową infrastrukturą, która będzie służyła popularnemu armatorowi z Wysp Owczych – Smyril Line. Prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

 

Do jesieni br. w duńskim porcie, który obsługuje promy przewoźnika, powstanie magazyn, budynek administracji, a także biuro terminala. Łączna powierzchnia infrastruktury, z której korzystać będzie Smyril Line, wyniesie 3350 metrów. Nowa zabudowa ma być nie tylko funkcjonalna, ale jak zapewnia inwestor i podmioty z nim współpracujące, także ładna i estetyczna. Prace prowadzone są w pobliżu Nordsø Terminal. Strategicznym partnerem Smyril Line przy realizacji tej inwestycji została firma HMU A/S.

 

„W Smyril Line wyczekujemy bardzo na możliwość rozwoju naszych aktywności oraz wzmocnienia naszej pozycji w Port of Hirtshals wraz z tą inwestycją” - powiedział Carsten Kjær ze Smyril Line. „Lokalizacja, a także projekt budynku są tak pomyślane, by zagwarantować efektywność oraz szybkość realizowanych operacji, gdy chodzi o obsługę cargo z naszych statków i podczas obsługi zarówno klientów frachtowych, jak i pasażerów”.

 

 

Wraz ze startem inwestycji Smyril Line rozpoczął działania związane z naborem wykwalifikowanego personelu do obsługi codziennych operacji i zadań w terminalu.

 

Smyril Line pływa do Hirtshals statkiem Norrøna, który służy do obsługi pasażerów oraz towarów (pływa on na trasie Hirshals-Tórshavn (Wyspy Owcze)-Seyðisfjørð (Islandia)). Dodatkowo oferuje połączenia cargo obsługiwane przez statki ro-ro Hvitanes i Eystnes. Pływają one na trasie Tórshavn- Hirtshals-Petersburg.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Port of Hirtshals


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060