Międzynarodowe regaty w Świnoujściu pod patronatem TT-Line
18.08.2015

Międzynarodowe regaty w Świnoujściu pod patronatem TT-Line

Najlepsi żeglarze świata rywalizowali w regatach Świnoujście Match Race – ISAF Cup, których partnerem była firma TT-Line. Niekwestionowanym zwycięzcą została drużyna Reubena Corbetta, która zdobyła również TT-Line Trophy.

Mistrzowskie zmagania można było oglądać w dniach 14.06-16.08, podczas święta morza Sail Świnoujście. Drużyna Rebena Corbetta z Nowej Zelandii zdobyła 14 zwycięstw. Wśród Polaków najlepszy okazał się Łukasz Wosiński, który zajął trzecie miejsce.

- Świnoujście Match Race to regaty zaliczane do Pucharu Świata. Na starcie można było zobaczyć całą plejadę najlepszych polskich zawodników z Przemkiem Tarnackim, 5 krotnym Mistrzem Polski i Mistrzem Świata w klasie Micro oraz czołowych sterników świata z Nowej Zelandii, Tajlandii, Chorwacji, Finlandii, Szwajcarii, Irlandii i Francji – komentuje Maciej Cylupa, przedstawiciel organizatora regat.

Niewątpliwą zaletą regat było to, że odbywały się one w sercu miasta – przy wybrzeżu Władysława IV. W ten sposób kibice z bliska przyglądali się kolejnym etapom sportowej rywalizacji.

Partnerem Mistrzostw Świata Świnoujście Match Race była firma TT-Line.

- Była to wyjątkowa okazja do tego, by wesprzeć tak widowiskową, światową i o unikalnej randze, sportową imprezę. Jesteśmy obecni, jako firma żeglugowa, już od ponad roku w Świnoujściu, a regaty żeglarskie były szalenie interesującym i atrakcyjnym wydarzeniem, były komentowane na żywo dla publiczności - mieszkańców i turystów odwiedzających miasto. Dlatego nie mogło nas tu zabraknąć – mówi Aneta Wencel, Dyrektor Zarządzający TT-Line.

 

Dodatkowo rozegrany został wyścig drużyn amatorskich o Puchar TT-Line 2015.

Oficjalne wyniki Świnoujście Match Race:

1 Reuben Corbett NZL
2 Oli Pekka Lumijarvi FIN
3 Łukasz Wosiński POL
4 Antti Luhta FIN
5 Patryk Zbroja POL
6 Nelson Mettraux SUI
7 Marek Stańczyk POL
8 Robin Follin FRA
9 Morten Jakobsen THA
10 Krzysztof Małecki POL

 

Źródło: TT-Line

 


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060