Fjord Line
Fjord Line
18.12.2015

Nowe możliwości transportowe na oferowanej przez Fjord Line trasie Bergen–Stavanger

Fjord Line będzie się zajmował przewozem towarów oraz ciężkiego frachtu pomiędzy Bergen a Stavanger. Z rozwiązania tego cieszą się norwescy parlamentarzyści oraz przedstawiciele organizacji zajmujących się ochroną środowiska.

 

Zgodnie z podjętą niedawno decyzją, od 1 stycznia 2016 r. Fjord Line oprócz pasażerów oraz pojazdów, będzie mógł przewozić na trasie pomiędzy Bergen a Stavanger także towary, w tym ciężkie ładunki.

 

Zadowolenia z przyjętych rozwiązań nie kryje Terje Halleland, reprezentujący region Rogaland lokalny polityk, który przez 10 lat zabiegł o wprowadzenie podobnych regulacji.

 

- To oznacza, że zdejmiemy transport ciężarowy z dróg, co jest dobre zarówno dla bezpieczeństwa, jak i dla środowiska, bo ciężkie towary nie będą już dłużej mijać obszarów zurbanizowanych oraz szkół pomiędzy Bergen a Stavanger – powiedział Terje Halleland, który wyraził nadzieję, że zarówno przedstawiciele biznesu, jak i Fjord Line wykorzystają otwierające się przed nimi perspektywy.

 

 

Według szacunków przedstawionych przez norweskiego armatora, promy będą przewozić każdego dnia 100 pojazdów ciężarowych w każdym kierunku.

 

Fjord Line czeka jeszcze na odpowiednie pozwolenia, które potrzebne są do tego, by rozpocząć transport towarów. Eva Sørås Mellgren z Fjord Line przypomniała, że firma już ma warunki techniczne, by zaoferować taką opcję.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Aftenbladet


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060