×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 790.
Faergen
Faergen
15.02.2016

150 lat BornholmerFærgen

To wyjątkowy okres dla BornholmerFærgen oraz całej firmy Danske Færger. W 2016 r. obchodzi ona 150 lat swojej działalności.

 

Przewoźnik, który dziś jest częścią popularnej firmy Danske Færger, rozpoznawanej najczęściej jako Færger, rozpoczął swoją misję w 1866 r. Firma nosiła wówczas znacznie trudniejszą dla obcokrajowców do wymówienia nazwę Dampskibsselskabet på Bornholm. Pod takim szyldem należące do operatora promy pływały aż do 1973 r. Potem firma została przemianowana na BornholmsTrafikken. Wraz ze zmianą nazwy, odpowiedzialność za realizację połączeń na Bornholm wzięło na siebie państwo.

 

Kolejny ważny etap w historii firmy miał miejsce w 2007 r. Właśnie wtedy powstało przedsiębiorstwo Nordic Ferry Services, w którym 50 procent udziałów posiadała spółka BornholmsTrafikken, a drugą połowę Clipper Group. W 2011 r. doszło do fuzji Nordic Ferry Services oraz spółki Sydfynske. Firma zmieniła zaś swoją nazwę na Danske Færger. Po tej operacji promy, które pływały wcześniej pod nazwą BornholmsTrafikken, zaczęły pływać pod nową marką – znaną dziś BornholmerFærgen.

 

Firma jest obecnie jednym z najpopularniejszych przewoźników w Danii. Oprócz promów, które z logo BornholmerFærgen pływają na Bornholm, jej jednostki kursują też na wyspy: Als, Fanø, Langeland czy Samsø.

 

 

Z okazji 150 lat swojej działalności firma przygotowała wiele atrakcji dla swoich klientów oraz pasażerów. W terminalu w porcie Rønne na wyspie Bornholm otwarta została pamiątkowa wystawa. Osoby korzystające z przepraw oferowanych przez duńskiego przewoźnika mogą liczyć również na atrakcyjne promocje biletowe.

 

Rezerwacji na wszystkie rejsy oferowane przez Færgen można dokonywać przez serwis PromySkat. Zapraszamy!

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: TV2


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060