Prom Povl Anker jeszcze do niedawna pływał w barwach BornholmerFærgen. Dziś statek należy do Molslinjen i pełni funkcję promu rezerwowego.
Prom Povl Anker jeszcze do niedawna pływał w barwach BornholmerFærgen. Dziś statek należy do Molslinjen i pełni funkcję promu rezerwowego. wikimedia.org/ WiesbAdler/ PD
30.04.2019

Povl Anker wraca do gry

Doskonale znany prom Povl Anker, który po przejęciu połączeń na Bornholm przez Molslinjen miał znacznie mniej pracy, znów pojawi się na trasie.

 

Statek Povl Anker jeszcze nie tak dawno pełnił istotną rolę we flocie firmy Færger, wykonując połączenia na Bornholm. Został jednak sprzedany firmie Molslinjen w 2016 r., gdy było wiadomo, że to właśnie to przedsiębiorstwo przejmie obsługę połączeń na duńską wyspę Bornholm. Povl Anker, który w przeszłości pływał w barwach BornholmerFærgen, po przejściu w ręce nowego właściciela pełnił przede wszystkim rolę promu rezerwowego.

 

W czerwcu Povl Anker będzie wykonywał dodatkowe kursy na Bornholm. Na duńskiej wyspie odbywać się będzie wówczas popularny i wzbudzający gigantyczne zainteresowanie festiwal polityczny oraz społeczny Folkemødet.

 

Firma Molslinjen poinformowała, że Povl Anker wykona dodatkowy kurs na trasie Ystad-Rønne 13 czerwca o 9:30. Tego samego dnia na wyspie rozpocznie się impreza, w trakcie której politycy spotykają się ze społeczeństwem i przedstawicielami biznesu w czasie seminariów i otwartych dyskusji. Folkemødet potrwa do 16 czerwca. Szacuje się, że na spotkanie przybędzie ponad 100 tysięcy ludzi.

 

„Mamy mnóstwo zapytań od osób, które chcą pojawić się na Folkemødet. Aby sprostać zapotrzebowaniu, wstawimy prom, który obsłuży dodatkowe odejście” - powiedział Jesper Skovgaard z BornholmsLinjen.

 

Molslinjen obsługuje połączenia na Bornholm promami pod marką BornholmsLinjen od 1 września 2018 r. Zbudowany w 1978 r. w stoczni Aalborg statek Povl Anker, który wcześniej był regularnie wykorzystywany do obsługi połączeń, wraz z wejściem nowego operatora ustąpił pola szybkim katamaranom oraz nowoczesnej jednostce Hammershus.

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: BornholmsLinjen


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060