Faergen
Faergen
09.01.2018

Kolejny armator na fali wzrostów. Færgen cieszy się z rekordowych wyników

Kolejny przewoźnik opublikował dane ze statystykami za 2017 r. To duńska firma Færgen, która czwarty rok z rzędu cieszyła się ze wzrostów.

 

Dzięki ubiegłorocznym wzrostom, gdy chodzi o frekwencję, popularnemu armatorowi udało się nie tylko osiągnąć duży progres kolejny już raz, ale też ustanowić kilka rekordów na poszczególnych trasach.

 

W całym 2017 r. firma przewiozła na wszystkich trasach 4 466 001 pasażerów, co stanowi wynoszący 4,3 procent wzrost w porównaniu z 2016 r. Na promach należących do przewoźnika przetransportowano też 1 194 700 pojazdów osobowych (wzrost o 6,3 procent). Wzrosły także liczby dotyczące przewiezionych pojazdów ciężarowych – o 0,7 procent oraz autokarów – o 5,2 procent.

 

Rekordowe wyniki udało się zanotować na trasach: Kalundborg-Samsø, Esbjerg-Fanø oraz Ystad-Rønne. Ostania z tych tras będzie obsługiwana przez Færgen jeszcze przez osiem miesięcy. Od września 2018 r. na linię tę wejdzie Molslinjen.

 

Duże wzrosty zaobserwowano na tych liniach, które wiodą do najbardziej atrakcyjnych zakątków Danii i które charakteryzuje olbrzymi potencjał, gdy chodzi o ruch turystyczny.

 

„Możemy zaobserwować, że Duńczycy spędzają coraz więcej czasu w swoim kraju niż kiedykolwiek wcześniej i że wyspy stały się bardzo popularne. Produkt, jakim jest turystyka na wyspach oraz obniżka cen poza sezonem wysokim, idealnie pasują, jeśli chodzi o zmieniające się obyczaje w zakresie podróżowania” - powiedział Lindy Kjøller z Færgen.

 

 

Firma Færgen należy do najważniejszych przewoźników promowych w rejonie Morza Bałtyckiego, oferując przewozy na siedmiu różnych trasach i pod markami, które nawiązują do nazw wysp, na które pływa operator – AlsFærgen, BornholmerFærgen, FanøFærgen, LangelandsFærgen i SamsøFærgen.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Færgen


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060