Grimaldi Lines
Grimaldi Lines
14.09.2016

Grimaldi Lines wzmacnia siatkę swoich połączeń

Jedna z wiodących w Europie firm promowych poinformowała o wzmocnieniu niektórych swoich tras. Zmiany dotyczą połączeń pomiędzy Włochami a Hiszpanią. Rozwinięty ma zostać również serwis pomiędzy Grecją, Włochami, Niemcami oraz północą Europy (w ramach transportu intermodalnego).

 

Przewoźnik poinformował właśnie o wzmocnieniu swojej trasy pomiędzy Savoną, Barceloną a Walencją. Na linii tej pojawił się dodatkowy trzeci prom. Oznacza to, że Grimaldi Lines będzie realizowało na tej trasie trzy dodatkowe kursy w tygodniu (do tej pory sześć).

 

Statkiem, który wzmocnił działalność operatora na tej trasie, jest Eurocargo Salerno. Ma on 2800 metrów linii ładunkowej, a na pokład może przyjąć też 500 pojazdów osobowych. Jak wyjaśniają władze portu w Savonie, uruchomienie dodatkowego statku na linii Savona-Barcelona-Walencja stanowi odpowiedź na dynamicznie rosnące zapotrzebowanie na transport morski pomiędzy północno-zachodnią częścią Włoch a Półwyspem Iberyjskim. W ubiegłym roku promy Grimaldi Lines przewiozły pomiędzy Włochami a Hiszpanią 236 tysięcy jednostek cargo. Przez sześć pierwszych miesięcy tego roku było to już 153 tysiące jednostek cargo.

 

Operator zdecydował się również na wzmocnienie połączenia intermodalnego z Grecji i Włoch na północ Europy. Firma podpisała właśnie stosowne umowy z władzami portów w Wenecji oraz Lubece.

 

 

Promy Grimaldi Lines będą kursować pomiędzy greckim Patras a Wenecją trzy razy w tygodniu. We włoskim porcie będzie się odbywał załadunek towaru na pociąg, który wyruszy do Lubeki. Dalej transport będzie się odbywał drogą morską – promami do Skandynawii, krajów bałtyckich oraz Rosji. Jednym z głównych ogniw tego połączenia ma być pociąg kursujący pomiędzy Wenecją a Lubeką od dwóch do sześciu razy w tygodniu.

 

Grimaldi Lines jest jednym z głównych przewoźników, którzy obsługują połączenia pomiędzy portami śródziemnomorskimi. Poza połączeniami pasażerskimi, oferuje bogatą siatkę połączeń towarowych do Afryki i Ameryki Południowej. Grupa Grimaldi jest też właścicielem albo większościowym udziałowcem innych firm działających w branży promowej, m.in. Finnlines.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Grimaldi Lines


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060