×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 790.
European Ferries
European Ferries
13.10.2016

Moby Lines kupiło kolejny prom

Popularny włoski przewoźnik Moby Lines nie zwalnia tempa. Firma poinformowała właśnie o zakupie promu. To już kolejna tego typu transakcja zrealizowana przez armatora w ostatnim czasie.

 

Tym razem wybór padł na statek European Voyager, który od 2011 r. pływał dla operatora promowego European Ferries, kursując na trasie pomiędzy włoskim Brindisi a miastem Wlora w Albanii. Zbudowany został w 1974 r., a na pokład może przyjąć 373 pojazdy osobowe (alternatywnie 37 naczep i 120 pojazdów osobowych). Statkiem podróżować może 1440 pasażerów.

 

Nabyty przez Moby Ferries prom pływał w przeszłości m.in. dla Lion Ferry, Stena Line oraz Corsica Ferries.

 

European Voyager to kolejny zakupiony ostatnio przez Moby Lines prom. W ubiegłym roku armator zakupił jednostkę Moby Zaza (wcześniej pływała pod nazwą Julia), która od tego roku kursuje na trasie Nicea-Bastia. Niedawno zaś uzgodnił warunki przejęcia dwóch promów od St. Peter Line – chodzi o statki Princess Maria i Princess Anastasia (więcej o tym można przeczytać TUTAJ).

 

 

Moby Lines jest włoskim przewoźnikiem, którego historia sięga 1959 r. (na początku jako Navigazione Arcipelago Maddalenino). Specjalizuje się on w ofercie połączeń z Francji i Włoch oraz włoskich i francuskich wysp. W sumie w jego siatce znajduje się 31 tras, na których każdego roku przewożonych jest 6,2 miliona pasażerów. Firma znana jest z tego, że wykorzystuje w swoich malowaniach postacie z popularnej serii animowanej „Zwariowane melodie”, produkowanej przez Warner Bros. Ich podziwianie stanowi nie lada atrakcję dla osób, które wypoczywają nad Morzem Śródziemnym.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Moby Lines

 


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060