×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 790.
Færgen
Færgen
16.12.2016

Prom Leonora Christina sprzedany

Szybki prom Leonora Christina, który wykonuje połączenia w barwach BornholmerFærgen, został sprzedany do Hiszpanii. Nie oznacza to jednak, że już teraz zniknie z wód Bałtyku.

 

Zbudowany w 2011 r. katamaran znany jest pasażerom, którzy korzystają z połączenia Rønne – Ystad. Duński armator poinformował jednak właśnie o sprzedaży jednostki. Zgodnie z osiągniętym porozumieniem, trafi on Hiszpanii. Nabywcą statku została firma Fred. Olsen, która obsługuje połączenia na Wyspach Kanaryjskich.

 

Nie oznacza to jednak, że Leonora Christina z dnia na dzień opuści flotę Færgen. Statek będzie pływał z Bornholmu do Ystad do 2018 r. Po sprzedaży został wyczarterowany od hiszpańskiego przewoźnika. Dzięki temu na swojej dotychczasowej trasie pozostanie jeszcze półtora roku – do czasu wygaśnięcia koncesji. 1 września 2018 r. połączenia na Bornholm zacznie obsługiwać Mols-Linien.

 

 

Leonora Christina została zbudowana w stoczni Austal Ships w Australii. Statek ma 112 m długości, a na pokład może zabrać 1400 pasażerów, 350 pojazdów osobowych oraz 40 pojazdów ciężarowych. Katamaran rozwija prędkość 40 węzłów (74 kilometry na godzinę).

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Færgen

 


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060