DFDS Seaways: nowe śmigła zmniejszą zużycie paliwa.
23.09.2013

DFDS Seaways: nowe śmigła zmniejszą zużycie paliwa.

Armator DFDS od dłuższego czasu inwestuje duże środki w modernizację floty. Przede wszystkim chodzi o dostosowanie floty do regulacji unijnych o niskiej zawartości siarki w paliwie, które wejdą w życie w 2015 roku. Już zostały podjęte decyzje o instalacji scruberów na kilku jednostkach - teraz armator robi kolejny krok w celu redukcji kosztów.

DFDS postanowił odbudować stery i wymienić łopatki śmigieł na promach King Seaways i Princess Seaways, które obecnie obsługują połączenie promowe Newcastle – Ijmuiden. Decyzja o wymianie zapadła po analizie wyników takiej samej inwestycji na połączeniach Kopenhaga – Oslo oraz Dover – Dunkierka. Rezultaty były bardzo zadowalające.

"Jesteśmy zdecydowani na wymianę ostrzy tak zwanych śmigieł Kappel, które mają zakrzywioną końcówkę. Będą one zoptymalizowane pod kątem szybkości naszych statków, nastąpi także montaż sterów strumieniowych, który pozwoli nam zaoszczędzić około 5% paliwa zużywanego podczas rejsów” – powiedział Kasper Moos, Dyrektor Techniczny. Przebudowa promów nastąpi w styczniu 2014 roku.

PromySkat

www.dfdsgroup.com


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060