Prom Copernicus w dawnym malowaniu.
Prom Copernicus w dawnym malowaniu. wikimedia.org/ PD/ Cap. Eustachio Patalano
11.06.2018

Unity Line zwiększa przepustowość na trasach do Trelleborga. Pomoże mu nowo pozyskany prom

Od lipca Unity Line zwiększy możliwości przeładunkowe na trasie Świnoujście-Trelleborg. Będzie to możliwe dzięki pozyskanej niedawno z rynku wtórnego jednostce, która do tej pory pływała dla włoskiego armatora, a w ostatnich miesiącach przechodziła remont w szczecińskiej stoczni.

 

Copernicus – bo tak nazywa się jednostka, która na południu Europy kursowała pod nazwą Puglia – umożliwi zaoferowanie większej przestrzeni ładunkowej na popularnej trasie pomiędzy Polską a Szwecją. Już w lipcu Unity Line zwiększy na tej trasie możliwości przewozowe dzięki dodaniu sześciu dodatkowych rejsów w tygodniu.

 

„Jesteśmy w Trelleborgu bardzo zadowoleni, że Unity Line zdecydowało się zainwestować i dalej rozwijać swój biznes w naszym porcie, uruchamiając swój nowy prom na trasie pomiędzy Świnoujściem a Trelleborgiem, co tylko wzmocni naszą lokalizację jako najmocniejszego portu ro-ro w Skandynawii” - powiedział Jörgen Nilsson, szef portu w Trelleborgu.

 

 

Nowy nabytek Unity Line zbudowany został w 1995 r. W ostatnim czasie statek służył do wykonywania rejsów wzdłuż zachodniego wybrzeża Włoch. Pod koniec ubiegłego roku jednostka została zakupiona przez Euroafrica Shipping Lines (jedna z dwóch obok Polskiej Żeglugi Morskiej spółek, której promy pływają w barwach Unity Line). W ostatnich miesiącach trwały intensywne prace remontowe na statku.

 

Prom Copernicus ma 150 metrów długości i dysponuje linią ładunkową o długości 1780 metrów.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Unity Line

 


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060