P&O Ferries
P&O Ferries wikipedia.org/ CC BY-SA 3.0/ Fabian318
21.01.2019

Wszystkie promy P&O Ferries na kanale La Manche zmienią banderę

Decyzja już zapadła. Wszystkie należące do P&O Ferries promy, wykorzystywane do obsługi połączeń na kanale La Manche, znajdą się pod nową banderą. Decyzja ma bezpośredni związek z nadchodzącym brexitem.

 

Już w grudniu P&O Ferries zapowiedział, że dwa z promów, które obsługują połączenia w barwach P&O Ferries na kanale La Manche, będą wkrótce pływać z flagą cypryjską. Wtedy jeszcze ważyły się losy kolejnych statków pływających w tym obszarze pod brytyjską banderą. Teraz już wiadomo, że do cypryjskiego rejestru trafi cała flota eksploatowana przez operatora w tym regionie.

 

Do pływających na trasie Dover-Calais promów Spirit of Britain i Spirit of France, w sprawie których decyzja dotycząca zmiany bandery zapadła już wcześniej, kraj rejestru zmieni się również w przypadku jednostek: Pride of Canterbury, Pride of Kent, Pride of Burgundy oraz European Seaway.

 

„Uprzedzając wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, co ma nastąpić 29 marca 2019 r., dokonaliśmy przeglądu statusu bandery naszych statków, obsługujących połączenia na kanale La Manche. Ze względów operacyjnych oraz księgowych doszliśmy do wniosku, że najlepszym możliwym działaniem będzie skierowanie wszystkich statków pod banderę Cypru - powiedział rzecznik P&O Ferries.

 

Armator zaznaczył, że nadchodzących zmian nie powinni się obawiać pasażerowie i klienci P&O Ferries, dla których właściwie wszystko pozostanie po staremu. Spać spokojnie mogą również pracownicy, w przypadku których obowiązywać będą zapisy znajdujące się w dotychczasowych umowach.

 

W tej chwili P&O Ferries korzysta z floty 20 statków, które pływają pod różnymi banderami – poza brytyjską i cypryjską, także m.in. holenderską czy Bahamów.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: P&O Ferries


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060