Baltic Queen - jeden z wielu pięknych promów, które pojawiły się ostatnio w Gdańsku.
Baltic Queen - jeden z wielu pięknych promów, które pojawiły się ostatnio w Gdańsku. Tallink Silja
21.01.2019

W Gdańsku znów zagęściło się od promów. Cóż za widoki!

Okres zimowy to tradycyjnie czas, kiedy wielu armatorów przeprowadza konserwację oraz cykliczne przeglądy swojej floty. Jedną ze stoczni, w których można wtedy oglądać istne parady promów, jest Gdańska Stocznia „Remontowa”. Nie inaczej jest w tym roku. W trójmiejskich zakładach znów zagościły statki doskonale znane z europejskich wód, ale też obsługujące połączenia na innych kontynentach.

 

Znakomita większość promów, które zawitały w ostatnich tygodniach do Gdańska, należy do armatorów, którzy stale korzystają z obsługi największej polskiej stoczni, specjalizującej się m.in. w remontach statków.

 

W ostatnich tygodniach w Gdańsku gościły – lub wciąż goszczą: Scottish Viking (Stena Line), Finnbreeze , Finnsea (oba Finnlines), Skania (Unity Line), Ark Futura (DFDS), Spirit of Vancouver Island (BC Ferries), Finnmaid (Finnlines), Sassnitz (Stena Line), Finlandia (Eckerö Line), Tom Sawyer (TT-Line), Normandie (Brittany Ferries), Baltic Queen (Tallink), King Seaways (DFDS) czy Princess Anastasia (Moby) – poinformował Portal Morski.

 

Jak wyjaśnił cytowany przez serwis trójmiasto.pl Grzegorz Landowski, rzecznik Grupy Remontowa, w skład której wchodzi Gdańska Stocznia „Remontowa”, zima jest okresem, gdy obłożenie promów, zarówno, gdy chodzi o przewozy pasażerskie, jak i towarowe jest mniejsze, dlatego wielu operatorów właśnie w tym czasie zleca okresowe remonty swoich statków.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Portal Morski, trojmiasto.pl

 

Zimowy "zlot" promów w Gdańsku PortalMorski.pl

Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060