Stena Line
Stena Line
14.02.2019

Stena Line wprowadza dodatkowy statek na Morze Irlandzkie

Stena Line wzmacnia swój serwis na Morzu Irlandzkim. Do floty operatora w tym regionie dołączył właśnie statek Stena Forecaster.

 

Od tego tygodnia statek Stena Forecaster obsługuje połączenia na trasie Belfast-Liverpool. Do tej pory prom kursował na Morzu Północnym, obsługując trasę Rotterdam-Killingholme. Transfer ten to element realizowanej obecnie przez armatora strategii, polegającej na wzmacnianiu sieci połączeń na Morzu Irlandzkim.

 

„To kolejny ważny krok w naszym programie ekspansji naszych serwisów w ramach korytarza diagonalnego – z/do Belfastu” - powiedział Paul Grant ze Stena Line. „Stena Line pomoże nam w kontynuowaniu oferowania odznaczającego się niezawodnością i wysoką jakością serwisu skierowanego do naszych klientów frachtowych”.

 

Wprowadzona właśnie zmiana – Stena Forecaster obsługuję połączenie Belfast-Liverpool od wtorku – to zaledwie wstęp do wielkiej rewolucji, jaka ma się wkrótce odbyć na Morzu Irlandzkim. Już w przyszłym roku armator wprowadzi na trasy w tym regionie pierwsze z powstających w Chinach statków linii E-Flexer.

 

Stena Forecaster będzie wykonywał na trasie Belfast-Liverpool od poniedziałku do piątku, wspierając na tej linii dwa inne promy - Stena Lagan oraz Stena Mersey.

 

Stena Forecaster to zbudowany w 2003 r. prom, który ma 195 metrów długości. Dysponuje on linią ładunkową o długości 3 tysięcy metrów.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Stena Line


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060